Nakon što je ATP objavio svoj spisak nominacija za nagrade godine, usledila je i lista kandidatkinja WTA.
Svetska ženska teniska asocijacija spiskom nominacija za nagrade 2020. godine najviše pažnje je privukla u kategoriji za igračicu godine.
Biraće se između Arine Sabalenke, Ige Švjontek, Naomi Osake, Simone Halep, Sofije Kenin i Viktorije Azarenka.
Kenin je tokom tekuće godine najviše zaradila, a osvojila je Australijan open i Lion, dok je na Rolan Garosu poražena u finalu.
Švjontek je osveženje na WTA turu. Osvajanjem Rolan Garosa bez izgubljenog seta ušla je u anale, a ujedno je postala i prva Poljakinja koja je osvojila grend slem.
Osaka je standardno u vrhu, a i ove sezone je nastavila u istom ritmu. Tekuće godine došla je do treće grend selm titule u karijeri, na US Openu. I dalje je sportistkinja sa najvećom zaradom, a njena popularnost je toliko narasla da je u Japanu i dobila mangu sa svojim likom.
Nominacije po kategorijama:
Igračica godine: Arina Sabalenka, Iga Švjontek, Naomi Osaka, Simona Halep, Sofija Kenin, Viktorija Azarenka.
Povratak godine: Laura Sigemund, Patrisija-Marija Tig, Cvetana Pirinkova, Viktorija Azarenka.
Igračica koja je najviše napredovala: Jelena Ribakina, Fiona Fero, Iga Švjontek, Dženifer Brejdi, Ons Žabur.
Novajlija sezone: En Li, Lejla Fernandes, Martina Trevizan, Nadija Podoroska.
Dubl tim godine: Kristina Mladenović/Timea Baboš, Aleksa Guarači/Dezire Kravčik, Nikol Meličar/Ksu Ji-Fan, Barbora Stricova/Su Vei Sijeh.
OBAVEZNO POGLEDAJTE: Zanimljivosti o fudbalu KOJE NISTE ZNALI | PART 1 | Meridian Sport TV



palasio
ovo ce biti bas tesko odluciti kome dodeliti za najbolju igracicu,po meni Osaka zasluzuje,uvek igra dobro i ne moze da ne osvoji neki turnir,konstantno je u vrhu,ali videcemo sta ce reci oni koji o tome odlucuju
DI MARIA
Uh bas težak izbor svaka od njih je imala dobru sezonu iza sebe i dobre rezultate … mada bih ja dao prednost starijim igracicama poput Halep