Poraz od Srbije doneo promene - Solbaken novi selektor Norveške

Stale Solbaken, doskorašnji trener Kopenhagena, preuzeo je poziciju selektora fudbalske reprezentacije Norveške.

On je nasledio Larsa Lagerbeka nakon neuspeha u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, odnosno poraza od Srbije u polufinalu baraža.

Solbaken je bivši reprezentativac Norveške, a na klupi Kopenhagena sedeo je od 2013. godine.

Klupu danse ekipe napustio je neposredno nakon neočekivanog poraza od Rijeke u Kopenhagenu i eliminacije iz kvalifikacija za Ligu Evrope.

Podsetimo, Stale Solbaken je sa danskom ekipom prošle sezone igrao četvrtfinale Lige Evrope gde je poražen od Mančester junajteda. Na početku sezone, njegova ekipa je u kvalifikacijama za Ligu šampiona izubila nakon čuvene penal serije protiv Crvene zvezde.

U reprezentaciji Norveške, novi selektor će raditi sa talentovanim fudbalerima i navijači nacionalnog tima mogu da se raduju uticaju koji će doneti sjajan trener sa velikim iskustvom.

Pročitajte još: U važnim danima za Real Madrid – Luka Jović se vraća u ekipu

OBAVEZNO POGLEDAJTE: DIEGO ARMANDO MARADONA | Fudbalski kutak: Udarac iz ugla #31

12 Komentara

    Nadam se da ce tako i kod nas biti ova marioneta Tumbqkovic ne zna gde je busan

    Samo mi ne smenismo upravu i trenera, tako rade u normalnim zemljama

    To tako ide ,loši rezultati i odma se traži neko novi to je normalna stvar

    Oni su imali za razliku od nas samo jednu lose odigranu utakmicu, a mi naseg trenera i dalje drzimo posle ovakog debakla

    Ko veli,ako smo od njih izgubili,moramo nesto promeniti😂

    Ubili ih komplekso😋

    Kako da ih ne ubije kad smo posle te utakmice naredjali sve poraze i jednu utakmicu dobili Ruse koji su doli sa petom postavom

    Dobar trener…ovo je dobar posao Norveskog fudbalskog saveza…on je jako dobar trener…

    Pa naravno da ce dovesti neku adekvatnu zamenu, samo mi dovodimo ove piune na mesto trenera

    velika su ocekivanja bila u Norveskoj,i kako to ide,dolazi novi selektor,ali to samo kod nas nema,kod nas moze da se desi bilo sta nece biti promena ni selektora ni ni lopova koji vode savez,bar da su nas prosli,mislim da bi sigurno izbacili Skote,ne bi se usrali kao mi

    Bas tako,kod nas ce biti mnogo losih stvari ako se neko pametan ne umesa

    Upravo tako leteo bi za 24h naglavacke, samo kod nas jos uvek su svi na broju i prodaju nam neke price i pricice

Postavi odgovor