Španija treća na svetu! Braća srušila Francusku u borbi za medalju

Bez previše problema, Španija je opravdala ulogu blagog favorita na utakmici protiv Francuske i pobedom 35:29 osvojila je treće mesto na Svetskom prvenstvu u Egiptu.

Posle sedam uzastopnih pobeda, na isto toliko utakmica u Egiptu, Francuska je vezala i drugi poraz i takmičenje je završila na četvrtom mestu sa čime definitivno ne može biti zadovoljna.

Takođe, Španija je prekinula niz loših rezultata u međusobnim duelima sa današnjim rivalom i ostvarila je trijumf posle četiri uzastopna poraza.

Već u uvodnim minutima bilo je jasno da se Francuska neće lepo provesti, s obzirom na to da je Španija otvorila utakmicu sa 4:0.

Francuzi koji su najtrofejnija ekipa na Svetskim prvenstvima, nijednom nije imala vođstvo na ovom meču, a najbolje što su uspeli u nastavku utakmice jeste da stignu na gol zaostatka.

Bilo je to na samom startu drugog poluvremena kada je rezultat bio 16:15.

Do kraja su Španci lako obezbedili trijumf, a išli su čak i do prednosti od sedam golova.

Špance su do bronzane medalje vodili braća Dujšebajev, Aleks sa osam, Danijel sa šest golova.

Zanimljivo je da je Nikola Karabatić, jedan od najboljih francuskih rukometaša pred utakmicu četvrtfinala poručio da je bio zabrinut nakon utakmica koje su prethodile Svetskom prvenstvu.

Podsetimo, Francuska je u Zrenjaninu poražena od Srbije, a zatim je kao domaćin sa istim rivalom odigrala bez pobednika u mečevima kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Francuzi su, ipak, uspeli da se podignu i da do polufinala stignu čak i bez remija, ali tada je sve krenulo po zlu.

Nakon poraza od Švedske, Španija je potpuno zaslužena stigla do bronzane medalje.

U finalu će od 17.30 časova igrati Danska i Švedska.

VILANDER: Đoković ove godine može da stigne do 20. Grend slema!

Obavezno pogledajte: KAŠALJ NA NERVNOJ BAZI | Fudbalski kutak: Udarac iz ugla #39