Lale imaju za koga da navijaju u završnici Lige Evrope

Fudbaleri Vojvodine bi pod čudnim spletom okolnosti mogli da počnu kvalifikacije za Ligu Evrope od trećeg kola, ali pre toga je potrebno da se poklopi.

Naime, Lale su osvajanjem Kupa Srbije stekli pravo da učestvuje u kvalifikacijama za Ligu Evrope od drugog kola, tačnije šest utakmica do grupne faze. 

Međutim usled pandemije došlo je do promene sistema takmičenja pa su Novosađani od grupne faze udaljeni na samo tri utakmice, jer će se igrati po jedan meč.

Njihov put do istorijskog uspeha i plasman u neko evropsko takmičenje bio bi još lakši ukoliko bi osvajači Lige šampiona i Lige Evrope, ostvarili plasman u Evropu i kroz domaća prvenstva.

Onda bi došlo do pomeranja u kvalifikacijama, odnosno drugi klubovi bi dobili šansu.

Konkretno, Vojvodini bi odgovaralo da Ligu Evrope osvoji ekipa koja je već obezbedila učešće u Ligi šampiona poput Bašakšehira, Šahtjora, Olimpijakosa, Sevilje, Intera, neizvesno da li i Mančester Junajteda.

Tako bi Vojvodina i Anortozis, osvajači Kupa iz liga koje zauzimaju 18. i 19. mesto na UEFA listi, preskočili drugo kolo kvalifikacije i direktno prošli u treće kolo.

Sve ovo ne bi važilo ukoliko bi Ligu Evrope osvojili recimo Arsenal, Roma, Vulverhempton, Ajntraht, Volfsburg ili Bajer, pa će “stara dama” imati za koga da navija tokom avgusta.

Da podsetimo Srbiju će u kvalifikacijama za Ligu Evrope predstavljati još i Partizan i TSC, koji počinju od prvog kola.

Prvi žreb zakazan je već za 10. avgust.

 Prvo kolo bi trebalo da se igra  27. avgusta, drugo 17. septembra, treće 24. septembra, dok je plej-of runda zakazana za 1. oktobar.

Vojvodina otkazala utakmicu zbog novih mera u Novom Sadu

OBAVEZNO POGLEDATI: MeridianSport Podkast #03 TRANSFERI u Evroligi – pojačanja

14 Komentara

    Arsenal je ispao iz Le, tako da je ne moze osvojiti. Ali sigurno ce osvojiti neki ko je vec obezbedio Evropu.

    Uuuf pa ovo bi im bilo baš odlično i u mnogom bi nam poboljšalo koeficijent…

    Bilo bi dobro da imamo tri kluba u Evropi…

    Super, bilo bi lepo da ih gledamo u Evropi

    Odlično, bilo bi lepo da im se poklopi sve.

    Bilo bi lepo videti Vojvodinu u ligi Evrope ali je ujedno i nemoguce

Postavi odgovor