MARKO MARINOVIĆ: Jedan igrač Zvezde ili Partizana košta kao cela naša ekipa

Nekadašnji košarkaš, a sada trener čačanskog Borca, Marko Marinović, u opširnom intervjuu uoči povratka Čačana u regionalnu ligu nakon 32 godine, dotakao se mnogih zanimljivih tema.

Marinović je u razgovoru za Sport klub, pričao o izazovima, problemima, ambicijama i planovima.

Borac je prošle sezone igrao u ABA 2 ligi, ali sezona zbog situcije sa korona virusom nije završena na terenu, ipak Čačani su dobili pozivnicu za najelitinje regionalno takmičenje.

-Krivo nam je što nismo imali šansu da potvrdimo dominaciju u ABA2 ligi i da se na terenu, kako i dolikuje, plasiramo u elitni rang. Momci su bili izvanredni u oba takmičenja i rukovodstvo ABA lige nas je zasluženo pozvalo u elitnu ligu. Mislim da nisu pogrešili, a na nama je da to i dokažemo. Zadržali smo kostur ekipe i promenili smo samo dva igrača u odnosu na prošlu sezonu. Nagradili smo igrače jer su zaslužili da probaju da igraju u najjačem rangu. To su sve momci koji su u nekom trenutku bili talentovani, to stalno ponavljam, i onda su odbačeni. Možda je to teška reč, ali tako je-, rekao je popularni Malina na početku.

Dotakao se iskreni Marinović i budžeta i odlazaka mladih talentovanih košarkaša u prestonicu.

Borac teško funkcioniše pored Zvezde, Partizana, Mege i FMP. Svi odlaze kod njih, niko neće da dođe u Čačak i moramo da funkcionišemo sa ovim što imamo. Meni kao treneru prvi je cilj da ostanemo u ligi, da probamo što duže da se zadržimo u ABA ligi i da pokušamo ponovo da budemo rasednik talenata, barem ovde u regionu. Želimo da pokušamo da privučemo momke da više dolaze kod nas, iako smo svesni da ne možemo da se borimo ni sa kim. Imamo mnogo manje budžete od Zvezde, Partizana i FMP, a što se tiče uslova za rad, takve uslove nema niko. Možda FMP ima slične. Moramo da iskoristimo ovaj trenutak, kao i tradiciju, da privučemo nove igrače-, kazao je strateg Borca i dodao:

-Imamo problem sa budžetom i svi srpski igrači sa kojim sam pričao tražili su, za Borac, neprihvatljive cifre. Morali smo da se okrenemo na drugu stranu da probamo da nađemo adekvatno rešenje. Verovatno su njihovi zahtevi bili realni, ali mi nismo u situaciji da možemo toliko da plaćamo igrače. Prošle godine sam doveo Brajsa Džonsa, prvog stranca u istoriji kluba. Imao sam poteškoća, priznajem, jer ljudi i dalje misle da po Čačku šetaju Kićanović, Mišović i Obradović, a toga je sve manje i manje. Džons se pokazao kao odlično pojačanje i kao nagradu dobio je ugovor i za ovu sezonu. Očekujem da će biti na nivou i da će mu Borac biti samo usputna stanica. U našoj ekipi imamo šest ili sedam Čačana, želeli smo još nekog, ali i sa njima je bilo teško da se priča-

Podsetio je Marinović i koliko je Borac značajan za reprezentaciju i koji su sve igrači ponikli u poslednje dve decenije u Čačku.

-Mnogo je velika razlika, ne mogu da pričam i iznosim detalje, prepoznaće se oni o kojima pričam. Mi prošle sezone u ABA 2 ligi nismo bili među klubovima sa najvećim budžetom, daleko od toga. Bili smo u sredini. Jedan igrač Zvezde ili Partizana košta kao cela naša ekipa. Smita i Torntona smo doveli sa koledža i ovo će im biti prva godina u Evropi. Borimo se, šta da radimo. Cilj nam je da pokušamo da ‘napravimo’ nekog igrača i prodamo, i da mu Borac bude samo usputna stanica. Borac je ‘izbacio’ Teodosića, Raduljicu, Labovića, Ercega, Cvetkovića, Savanovića… Kasnije su bili reprezentativci i među najboljima u Evropi-

Igračka karijera Marka Marinovića bogata je raznovrsnim iskustvom, trofejima i emocijama. Sa ekipom FMP-a osvojio je ABA ligu 2006. i Kup Srbije godinu dana ranije, sa Đironom je bio šampion FIBA Evrokupa, a sa Valensijom najbolji tim u Evrokupu 2010.

-U svako klubu sam se davao 100 odsto. To je bila sezona u kojoj je trebalo da osvojimo barem jedan trofej. Imali smo problema, ja sam bio povređen, Tadija Dragićević je bio povređen i Roberts je imao tešku povredu. Lorens je na kasnije otišao u Partizan i nijednom se nije povredio. Ostaje žal za onim finalom sa Partizanom koje smo izgubili 3:2. Stigli smo od 0-2 do 2-2… Ta sezona ostala mi je u lepom sećanju, pojavio se Bjelica, ali ostaje žal barem za jednim trofejom-, naveo je na kraju Marinović.

IZ BORCA PORUČUJU: Da vidimo gde smo u odnosu na Partizan

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Lalatović i Sandra Afrika | Meridian | Mesto gde se naši snovi ostvaruju

15 Komentara

    Odavno se preteruje ss zvezdom i partizanom a drugi timovi su potpuno zapostavljeni

    Bas steta sto ne mogu da naprave jaku ekipu, nadam se da ce uskoro dovesti neko dobro pojacanje

    Pa ne mogu da naprave kada se ne finansira iz drzavnog budzeta

    Na zalost je covek u pravu.. Mislim da su zvezda i partizan malo precenjeni i da treba malo vise akcenta da se da drugim, manjim klubovima

    Nije lako manjim klubovima da se probiju. Oni zive od prodaje igraca i nadaju se da ce neki sponzor da dodje kao u slucaju Mege npr

    Zato sve treba da bude u privatnoj reziji pa da se takmicimo ko je bolji. Borac je iz grada kosarke, sva velika imena idu iz tog kluba ,a 32 godine nije mogao da zasluzi svoje mesto. Drago mi je zbog ove pobede. A Partizana posle tolikih pojacanja treba da bude sramota

    Videcemo moze li Borac da priredi neko iznenadjenje

    Velikani su velikani, na vama je da srcem pokazete da mozete da im parirate

    Oni imaju srce nemaju finansije. Doveli su par pojacanja, ali ni blizu jakih i dobrih kao sto ima mogucnost Partizan. Ovoga puta je to bilo sasvim dovoljno, nadam se da ce makar da doguraju malo dalje i da izbore mesto za opstanak u ABA

    Sta je tu je. Vi ste Borac, dovodite mlade nade, borite se i bice uspeha a samim tim i finansija.

    Mislim da će oni biti baš prijatno iznenađenje ove sezone u ABA Ligi

    Mislim da ce ovih par pojacanja sto su doveli biti sovoljno da se zadrze u ovoj ligi jer to i zasluzuju

    Pa u pravu je, ali ne može se baš reći da Borac nema para, doveli su ekstra pojačanja za njih

    To i ja mislim. Stvarno jako pojačanje su angažovali

Postavi odgovor