Srpski atletičari osvojili su četiri medalje na Prvenstvu Balkana u dvorani u Istanbulu.
Od te četiri, dva su zlatna odličja i po jedno srebrno i bronzano.
Najbolja srpska atletičarka Ivana Španović osvojila je najsjajniju medalju u skoku u dalj sa preskočenih šest metara i 75 centimetra, što je treći najbolji rezultat na svetskim rang-listama ove sezone.
Zlatom se okitio i naš bacač kugle Armin Sinančević koji je kuglu bacio 20,63 metara.
Do odličja za Srbiju na šampionatu Balkana stigli su i Nikola Bursać na 1.500 metara i Milana Tirnanić na 60 metara. Bursać je srebro osvojio rezultatom 3:46,91, a Tirnanićeva je do bronze došla vremenom 7,41 na 60 metara.
Španović šampionka Balkana
OBAVEZNO POGLEDAJTE: VLADIMIR BEARA | Priče iz kraja #24



Srbin
Lepo, 4 medalje za “malu” Srbiju!
Flaki
Odlican tezultat za nase atleticare..Bravo ,ovo je sjajno.Sada.ne.Evropskom prvenstvu idemo po jos.medalja.