Da Huana Martina del Potra nisu mučili problemi sa povredama, izvesno je da bi postigao mnogo više na teniskom terenu. Nakon novih operacija, Argentinac ima neopisivu želju za povratkom.
Del Potro je poslednji meč odigrao još 2019. godine na turniru u Kvinsu i uskoro će tačno dve godine od kada nije odigrao teniski meč.
U tom periodu je imao čak tri operacije, ali on uverava da nije rekao poslednju reč u tenisu.
– Posle svega što sam doživeo imam ambiciju da igram ponovo. Kažu mi da prestanem da patim i da uživam u životu, ali ja hoću da preokrenem situaciju. Ovo bi mogla da bude moja godina – rekao je Del Potro.
On ne krije da mu je glavni cilj da pokuša da se takmiči na Olimpijskim igrama u Tokiju leta ove godine.
– Olimpijske igre me motivišu. Naravno, koleno mi stvara velike probleme, ali još ne mogu da završim ovu priču. Osećam da mogu još toga da pružim, nastaviću da se trudim.

Ne želi Argentinac da ga sa terena udalje povrede već bi hteo da se povuče kada oseti da je pravo vreme za to.
– Nekada silno želim da se vratim, a nekada mi je teško da sve to zamislim. Ali nešto u meni me tera da se i dalje borim. Želim da završim karijeru kada osetim da treba, a ne zbog povrede.
Del Potro u nedavnom povratku na teren Rodžera Federera vidi veliku inspiraciju.
– Toliko je primera. To što je Rodžer uradio je njegova zasluga i zbog toga ga uzimam kao primer. Moj slučaj je teži, ali drago mi je što postoje pozitivni primeri – zaključio je nekada treći teniser sveta.
Rubljov imao mnogo sreće, ovo se baš retko dešava
OBAVEZNO POGLEDAJTE: Ljubinko Drulović: Poruka Piksiju? Oko Saveza je “lobi” | MOJ UGAO #12



Silva
Relnije mi je da on nešto ozbiljnije učini ove sezone nego Federer!
Poppy
Koliko mi je zao, bas sam navikao na njega vev dve godime bez takve klase na terenu. Dok je igrao pre svega je bio veliki gospodin i covek pa tek onda teniser.
Teemo
Veoma mi nedostaje Del Porto u tenisu. Imao je posebnu igru! Bas mi je zao sto ga nema vise
Flaki
Nekada veliki igrac,veliki borac…ja sam obozavao njegove igre..povredio se ali svakako Del Potro je potrevan tenisu.
DI MARIA
Kakav igrač je bio i šta je sve mogao osvojiti ovaj čovek ,ali povrede su mu ubistile karijeru ,ne treba da se igra i ako mu se već igra tenis neka to radi samo da ubije toliku želju … previse povreda je doživeo i sklon je njima ocigledno
gurkuf
najvise mi je zao ovog coveka,da nije toliko imao problema sa povredama sigurno bi konstatno bio u tio 5 igraca,niko ga nije zeleo kao protivnika,a tek je dobar kao covek,i bas bi voleo da se vrati,ali to ce biti bas tesko,vidimo Mareja kako se muci,ali ima nade