PEŠIĆ IZVUKAO POUKE PROTIV TURSKE: Imamo recept kako ćemo igrati na EP!

Svetislav Pešić oglasio se nakon pobede Srbije nad Turskom u okviru treće runde kvalifikacija za SP. Zadovoljan je bio naš selektor učinjenim.

Naši košarkaši napravili su još jedan veliki korak ga Mundobasketu.

Upisane su pobede protiv Grčke i Turske, čime smo u znatno boljem položaju nego pred početak ovog dela kvalifikacija.

Pre svega čestitam mom timu. Veoma važna utakmica za nas i veoma je važno bilo kako smo igrai prvih 20 minuta. Prvih deset minuta bio je recept kako želimo da igramo na EP. Odlična odbrana, najbolja do sada i pametno u napadu. Ovo nije bilo iznenađenje za mene. Znam da imamo talenat u napadu i da moramo i možemo ovo da ponovimo u budućnosti. U drugom poluvremenu smo ušli u ritam Turske reprezentacije. Jaki su bili u odbrani sa puno kontakta. Ovo je jako bitna pobeda pred EP. Vratili smo se i pokazali karakter, uspeli smo da se vratimo i u prvom poluvremenu pokazali kako želimo da igramo u napadu. To su pozitivne stvari za mene – izjavio je Pešić.

Pored selektora oglasio se i Jagodić-Kuridža, koji je pogodio nekoliko bitnih šuteva na ovom meču.

– Imali smo odlično prvo poluvreme. Znali smo da će biti teško igrati tako do kraja. Vratili su se u druogm poluvremenu, ali smo pokazali karakter i jako mi je drago što smo upisali važnu pobedu – poručio je reprezentativac Srbije.

Nakon meča kratak komentar dao je i Vasa.

– Utakmica je bila vrlo uzudbljiva i interesantna. Ova utakmica je jako dobra za građenje timskog duha i ostvarili smo jako bitnu pobedu – rekao je Micić.

“ORLOVI” POKORILI TURSKU! Srbija izdržala nalet domaćina! Korak bliže SP!

OBAVEZNO POGLEDAJTE:MUNDIJAL NA DLANU: Upoznaj Iran i osvoji dres! EP06 | Meridian

 

2 Komentara

    Mislim da je Pešić neopravdano entuzijasta jer ove utakmice su pokazale da iako imamo dobre igrače bez Jokića gubimo a to će videti i protivnici i ima da ga blokiraju

    Deluju naši na terenu odlično … stvarno je rkipa jaka i mozemo mnogo da uradimo

Postavi odgovor