Ženska košarkaška reprezentacija Srbije izgubila je u Sidneju od Kanade sa 60:67, u prvoj utakmici u Grupi B na Svetskom prvenstvu u Australiji.
Košarkašice iz Kanade su stekle veliko vođstvo tokom u završnici druge četvrtine i nisu ga ispuštale do kraja meča. U jednom trenutku Srbija je imala zaostatak od čak 15 poena.
U srpskom timu najefikasnije su bile Ivon Anderson sa 18 poena, uz pet skokova i tri asistencije i Tina Krajišnik sa 17 poena uz osam skokova.
Ivana Raca dodala je šest poena, Nevena Jovanović pet poena i pet skokova, a sa pet poena utakmicu je završila i Saša Čadjo.
Kanadu su predvodile Kejla Aleksander sa 13 poena i sedam skokova, Nira Filds sa 12 poena i Natali Ačonva sa 10 poena i osam skokova.
U drugom kolu Srbija će u petak od 4 časova po srednjoevropskom vremenu igrati protiv Japana, a Kanada će od 10 časova igrati protiv Francuske.
U utakmicama Grupe B, Portoriko je jutros pobedio Bosnu i Hercegovinu sa 82:58, a selekcija SAD bila je bolja od Belgije sa 87:72.
“PANTERI” GRABE KA LIGI ŠAMPIONA: FMP Meridian srušio Breogan u Pioniru!
OBAVEZNO POGLEDAJTE: MUNDIJAL NA DLANU: Upoznaj Poljsku i osvoji dres! EP12 | Meridian



danica
Ovo je opomena da moramo odmah da se pribudimo ,nismo igrali ni toliko lose sli izgleda da nije ovo bio dan naših devojaka
ruzica
JBG ali i poraz je sastavni deo sporta. Svakako je bolje što je sad usledio kako bi se odmah trgle a ne da prođu grupu bez poraza pa da kiksnu na startu druge faze
ruzica
Na žalost nisu uspele da se potrude i smanje tu razliku ili okrenu u svoju korist