Ekipa Budućnosti poražena u je u prvom meču polufinalne serije ABA lige protiv Partizana. Nekoliko dana posle utakmice, Podgoričani su se oglasili javnim saopštenjem putem kojeg su izneli nezadovoljstvo suđenjem.
SPECIJALAN POKLON STIŽE: Registruj se i opremi stan – vaučer od 10.000 EUR te čeka!
Kao glavni krivac za poraz od crno-belih obeležen je komesar za suđenje – Srđan Dožaj. Saopštenje prenosimo u celosti:
“Košarkaški klub Budućnost Voli je, kao i u 25. kolu regularnog dela, analizirala sudijske odluke na prvom polufinalnom meču ABA lige između Partizana i našeg kluba i uvideli smo niz grešaka na našu štetu.
Sudijski kriterijum nije bio isti za obe ekipe, pronašli smo 20 grešaka na našu štetu, a u video zapisu smo izdvojili 13 najočiglednijih. Mogu se videti nedosuđeni faulovi, pogrešno dosuđeni faulovi, kao i dvostruki aršini kada su u pitanju ‘koraci’.
Naš klub neće dozvoliti ovakav tretman kod sudija u (AdmiralBet) ABA ligi, ne želimo da u odlučujućim mečevima nisu igrači ti koji odlučuju pobednika utakmice.
Najodgovornija osoba za ovako nizak nivo suđenja je komesar za suđenje u ABA ligi – Srđan Dožaj. Zato šaljemo jasnu poruku gospodinu Dožaju: Pakuj kofere!”, navodi se u saopštenju Budućnosti.
Drugi meč seriju na programu je 7. maja u Podgorici, a ostaje da se vidi kakve će reakcije izazvati oglašavanje tima iz prestonice Crne Gore.
BONUS VIDEO:



Goran Munic
Nije samo Zvezda nezadovoljna sudjenjem,i Buducnost se prikljucila