Nenad Dimitrijević, čekajući Zvezdu: Teodosić nije jedan od idola - već jedan jedini, osećaj vuče opet na Partizan

Etore Mesina je prošle sezone pričao da su mu potrebni plejmejker. Da Olimpija Milano, zbog nedovoljno dobrih zamena za asove poput Serhija Rodrigeza i Malkolma Dilejnija, već nekoliko sezona ne uspeva da ponovi uspeh iz 2021, kada se plasirala na fajnal-for Evrolige.

Zato se već u smiraj minule takmičarske godine sportski sektor kluba iz Mediolanum foruma bacio u potragu za organizatorima igre, a iskusni Mesina je prepoznao veliki potencijal u mladom reprezentativcu Makedonije, Nenadu Dimitrijeviću.

Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 6.000 FREEBET!

Iskočio je u prvi plan zahvaljujući briljantnim izdanjima u dresu Uniksa iz Kazanja. Bio je nezaustavljiv u VTB ligi. Iz nedelje u nedelju njegove brojke punile su stranice košarkaških sajtova širom Evrope. Svima je bilo jasno da ga čeka Evroliga, a šansa mu se ukazala u Milanu.

“Od aprila, maja već su pokazali interesovanje i lepo je što su mi otvorili vrata Evrolige. Još pokušavam da nađem ulogu, shvatim šta trener želi od mene. Prošle godine sam u Uniksu imao kompletnu slobodu sa sa trenerom Perasovićem koji mi je mnogo pomogao. Otključao me je, dao slobodu, što mi je bilo potrebno u tom momentu. Tako da se još malo privikavam, ali biće to sve bolje”, rekao je Neno Dimitrijević u razgovoru za Meridian sport, uoči utakmice sa Crvenom zvezdom u 13. kolu Evrolige.

Polako je palio motore u debitantskoj sezoni. Blesnuo protiv Reala sa 22 poena, a onda odlično odigrao i minule sedmice protiv Fenerbahčea (15 poena i četiri asistencije). U dobrom raspoloženju dočekuje crveno-bele.

“Očekujem dosta tešku utakmicu, Zvezda ove godine stvarno igra ozbiljnu košarku. Pokazali su to i prošle nedelje protiv Bajerna, koliko su ozbiljna ekipa u napadu i odbrani, ali očekujem da budemo spremni za izazov da zaštitimo domaći teren.”

Nije mogao da se odluči gde leži najveća snaga ekipe Janisa Sferopulosa.

“Na svim pozicijama imaju važne igrače. Petrušev trenutno igra odlično, Teodosić i Kalinić su motori ekipe, oni odlučuju kako i u kom smeru ide ekipa. Znamo da je i Nedović opasan kad je zdrav… Kodi i Jago su motor ekipe na drugi način, trče, asistiraju, igraju za druge… Ozbiljan tim, ali mi smo takođe u dobrom ritmu i uradićemo sve da pobedimo.”

Naravno, kao mladom igraču sa naših prostora, logično je da mu je jedan od uzora i predstojeći protivnik – Miloš Teodosić. Na tu konstataciju, Neno kao iz topa odgovara

“Nije jedan od uzora – već jedan jedini”.

Zato nema dileme da će mu večerašnji meč biti poseban. Evroliga, velelepna dvorana u Milanu, a sa druge strane parketa košarkaški idol.

“Jedini igrač protiv kojeg sam igrao da mi je reakcija bila ‘vau, stvarno je tu’. Gledao sam ga na Evrobasketu protiv Slovenije, pa posle na Svetskom prvenstvu protiv Španije… Sve te utakmice sam gledao i biće mi čast da igram protiv njega”.

Oduvek je želeo da zaigra Evroligu. Nije mu se dalo u Valensiji, ali pronašao je put do elitnog takmičenja preko Rusije. Dok je bio tamo, redovno je pratio dešavanja na najvećoj evropskoj pozornici – sada je njen deo.

“Ove godine je baš luda Evroliga. Dobiješ dve, tri utakmice već si malo gore, izgubiš dve, tri zaredom, padneš na 15. ili 16. mesto…  Navikavam se još na utakmice i dvorane koje sam gledao samo na TV-u, a sada igram u njima – baš je lep osećaj. Zasad sam zadovoljan, još se adaptiram na tim, nove saigrače, trenera, ali verujem da će sve to biti bolje i bolje, kako bude odmicala sezona. Nova smo ekipa, trebalo nam je vremena da se priviknemo jedni na drugi, kako šta volimo, šta hoćemo u napadu, u odbrani, ali uhvatili smo sad dobar niz i hoćemo da nastavimo tako.”

Znači mu i što uz sebe ima Milana Tomića, a posebno Nikolu Mirotića.

“Lepo je uvek imati svoje, pogotovu sa Nikolom imamo odličan odnos. Na svim putovanjima smo zajedno u avionu i baš je lepo što je tu. Znam ga od ranije, igrali smo nekoliko puta jedna protiv drugog kad sam bio ja u Huventudu i Valensiji, a on u Barseloni, tako da imamo stvarno odličan odnos.”

Ostvarila mu se ove sezona još jedna želja – da zaigra pred krcatom Beogradskom arenom protiv Partizana.

“Bilo je prelepo, ali nisam imao utakmicu kakvu sam želeo, pa nisam ni igrao drugo poluvreme… Tako da, ostao mi je neki osećan da hoću sve ponovo. Atmosfera je bila spektakularna, sećam se kako je bilo pred podbacivanje – naježio sam se. Baš je bilo fenomenalno i jedva sam čekao da igram tamo, ali eto, mi smo dobili Iako lično nisam imao utakmicu kakvoj sam se nadao, ali nadam se da ću imati prilike da ponovo zaigram tamo”.

Štriklirao je Evroligu, igrao u Areni protiv crno-belih, čeka ga duel sa jedinim košarkaškim uzorom… Samo još da u februaru napravi uspeh sa reprezentacijom Makedonije.

Dao je sve od sebe u novembarskom FIBA prozoru kako bi napravio još jedan korak ka Evrobasketu, postigao 43 poena protiv Litvanije, ali malo je nedostajalo da se raduje pobedi.

“Bilo bi 50 da nisu bili grčevi, ali dobro”, ističe Dimitrijević i nastavlja:

“Baš mi je velika želja, broj jedan prioritet da se plasiramo na Evrobasket. Zaslužujemo i mislim da treba da budemo tamo. To bi bilo odlično za čitavu državu, mlade igrače, da se napravi iskorak… Baš bih voleo da u februaru dobijemo dve utakmice i kvalifikujemo se”, zaključio je Neno Dimitrijević u razgovoru za Meridian sport.

Bonus video:

3 Komentara

    Dečko je dobar igrač samo još treba da se navikne na nov tim i trenera.

    Dimitrije je strasan igrac, decko koji je pun pogodna za Armani

    Čistokrvni Makedonac iz okoline Skoplja

Postavi odgovor