Aktuelni šampion Evrope, Panatinaikos, nije još obezbedio plasman na Fajnal-for Evrolige. Igraće petu utakmicu protiv Anadolu Efesa, u OAKA Areni, pošto je po jednom izgubio kod kuće i u Istanbulu.
Upravo posle tih mečeva, prvi čovek kluba, Dimitris Janakopulos, oštro je kritikovao suđenje, opleo je i po Evroligi, pretio da će istupiti iz takmičenja. Očekivano, pokrenut je disciplinski postupak, a sada je stigla i konačna presuda.
Meridian sport te časti – registruj se i osvoji 5.000 dinara za sport i 500 besplatnih spinova!
Kako su iz Evrolige obelodenili, Janakopulos je sankcionisan novčanom kaznom u iznosu od 100.000 evra.
“Gospodin Dimitris Janakopulos, većinski vlasnik kluba Panatinaikos, kažnjen je novčanom kaznom u ukupnom iznosu od 100.000 evra zbog izjava na društvenim mrežama koje se odnose na suđenje, omalovažavajućih komentara i štetnih izjava upućenih drugim klubovima, pojedincima i organizaciji Evrolige“, stoji u zvaničnom saopštenju.
Janakopulos je nakon drugog meča u Istanbulu, u kojem je Panatinaikos poražen od Efesa, pa je serija otišla u petu utakmicu, na društvenim mrežama napisao: „Bili ste mafija, sada ste mafija, prestaćete da budete mafija“, uz označavanje zvaničnog naloga Evrolige.
Takođe, javno je pozvao predsednika Evrolige Dejana Bodirogu i čelnika zaduženog za suđenje, Danijela Ijerzuela, da prisustvuju majstorici u dvorani OAKA.
Vlasnik Zelenih je u martu ove godine već bio kažnjen sa 15.000 evra zbog sličnih objava na društvenim mrežama koje su se odnosile na suđenje. Podsetimo, u decembru 2022. je sankcionisan sa 80.000 evra, uz zabranu prisustva na tri utakmice Evrolige, zbog uvredljivih izjava.
Bonus video:



davidpantelic80
Nije to nista za Janakopulosa, navikao je na kazne
stefan.zvicer
Ozbiljna cifra al za nas obične smrtnike, ne i za Janakopulosa
kluka4002
Covek je stalno u centru pažnje ,njegov karakter i temperament su ogroman problem za njega samog očigledno
nemanja.stanisic
Mnogo je galamio protiv Evrolige,trebao je znati sta mu sleduje!!!!