ISTORIJSKA PREKRETNICA U NBA LIGI: Kraj sezone bez plej-ofa!

NBA liga, koja je prekinuta u martu čim je utvrđeno da ima košarkaša zaraženih novim koronavirusom, nalazi se na istorijskoj prekretnici.

Svi vodeći američki mediji preneli su kratku informaciju uglednog časopisa “Sports ilustrejded” koju je u vest odmah pretvorio NBC.

Plasirana je u etar uz naslov “Nema šanse da se održi tradicionalni NBA plej-of ove sezone”.

U tekstu se navodi sledeće:

– NBA doigravanje ima poznati format: četiri runde, igra se na četiri pobede, utakmice pred navijačima, u svojim dvoranama. Međutim, koronavirus, koji je doveo do toga da se liga na neodređeno prekine, a potpuno promenila živote širom planete, stvari čini neodrživim. Ne očekujete da će liga da čeka dok se stvari ne dovedu skroz u red.

Kris Maniks iz “Sports Ilustrejteda” tvitovao je sledeće:

– U ovom trenutku, nekoliko klubova i zvaničnika lige reklo je za SI.com da ne postoje šanse da se održi klasičan plej-of.

Skraćena verzija doigravanja i to u jednom gradu, Las Vegasu, dobija sve više podrške.

To bi dozvolilo NBA ligi, koja ima problem i sa novcem (zbog cele situacije) da finansije popravi ranije.

Skraćeno doigravanje bi, uz to, smanjilo ometanje sledećih sezona.

Čak i to ima velike komplikacije, naročito jer ih uzrokuje koronavirus, koji podriva celu operaciju.

Može da prođe mnogo, mnogo vremena dok ne bude bezbedno da se utakmice odigravaju na jednom mestu, bez navijača.

– Mogli bismo da čekamo baš dugo dok se tradicionalni plej-of opet ne vrati “na sto”, kao predlog. Iako deluje neverovatno, nismo uvereni da ljudi baš shvataju koliko će dugo ovaj prekid potrajati. Svi žele da završe ovu sezonu. Plej-of je, pritom, glavna stvar u NBA ligi i normalan je osećaj da se u njemu (plej-ofu) kruniše šampion. Ipak, dobro je razmišljati o alternativnim formatima. Bilo bi naivno očekivati da će “biznis da se nastavi kao i obično” jednog dana kad se NBA utakmice ponovo budu igrale – piše “NBC”.

Sjedinjene Američke Države su zemlja sa najviše inficiranih novim virusom, sa 217.263 osoba.

5 Komentara

    Mislim da ce se NBA nastaviti, skoro sam siguran

    NBA se nastavlja 100% sve drugo bi bilo nekorektno

    Pa kako da proglase pobednika? Ima dve konferencije… Kako?
    Mislim da NBA od svih liga treba da se nastavi.. kad god, ali treba…

    Biće kao i u svakoj drugoj ligi. Samo kod njih rukovodi veliki kapital, tako da će se play off igrati 100%!!

Postavi odgovor