POSLEDNJI ROK Poznato do kada sezona F1 mora da počne

Prva polovina oktobra je krajnji rok za početak Formule 1 ove sezone, kazao je direktor takmičenja Ros Bron.

On je istakao da posle toga, organizacija osam trka tokom ove godine, ne bi bila izvodljiva.

A, to predstavlja uslov za regularnost takmičenja po statutu.

Naravno, uvek imamo i opciju da deo ovogodišnje sezone prebacimo za januar. Dobro je to da imamo dovoljno opcija, da je u igri i održavanje trka pred praznim tribinama tokom leta. Sigurno nećemo započeti sezonu do momenta kada ne budemo uvereni u sigurnost svih aktera – rekao je Bron.

Do sada je devet trka ove sezone iz ranije utvrđenog kalendara otkazano ili odloženo.

Trenutno je najrealnija opcija početak sezone u julu, a kraj u januaru.

PLAN ZA FORMULU 1 Sezona startuje bez publike, zna se i kada!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Zdravko Kuzmanović: RADOMIR ANTIĆ JE BIO VELIKI GOSPODIN! Ako Zvezda pozove… Serija A – LUDILO!

26 Komentara

    Najbrzi cirkus niko ne moze da zaustavi, cak ni pandemija.

    Sve sami rokovi, predvidjanja, predlozi

    Slažem se sa tim da ne izbacuju te datume milion puta. Stanite, neka se smiri situacija, bice F1.

    Sta ovi kalkulisu,pocece kad i sve ostalo.Samo neki termini,odlaganja,prepravke,bla bla.Cekajte ljudi ,dogovorie se pa objavite termin

    E vala na formulu korona ne utici.U svojim bolidima svi i vozi Misko

    Kad cujem rok vise mi muka.Kakve rokove dajete datume,pa povlace i tako u krug,pomeranje non stop.Uzas

    Samo da se zavrsi ova ludnica oko Korone, bice Formule 1.

    Formula nije toliko opasna, vozice se odlicno 😀

    Dokle je krajni rok, odlučiće Covid-19

    Nekim vozacima je ovo mozda bila i poslednja sezona…. Mozda i nastave sledece…. Ko ce ga znati

    Ma ni formula nije sto je nekad bila. Prvo stari zvuk jako fali. Kako su uveli ove hibride….sve ode u propast. tribine im ne bi bile problem iovako su prazne…. Najvise gubi MOTO GP!

    Pocece dosta ranije, uveren sam u to. Publika je neobavezna ovde, tako da mogu oni i ranije uz odgovarajucu bezbednost za timove.

    Ma pocece to i pre,ja se bar nadam 🙂

    ma nema odlaganja ljudi,vozi se po planu

    Sto niste stavili da pocne u oktobru sledece godine, ovo je previse blizu 😀

    Свакако се у возилима држи дистанца чак и за цео круг. Без публике и возите у Белорусији рецимо.

    Ima da voze kad god im kazu.Velike su to pare.

    Вози ме на Пале преко Ледина хахаха

    Vidi Formula je sada u ogromnim gubicima, timovi isto,pri tom su im zabranjeni razvoji,a da prvo malo se informises o situaciji pa da stavis komentar velike su pare?

    Hahahhahha, mogli su staviti drugu polovinu decembra, sve ce poceti pre ovog glupog roka sto su stavili

    Pa ovo je i realno vreme da se odrze trke.

    Prayzne tribine i da se nastavi.Nema prepreka sto se mene tice.Ovako su svi bezbedni

    Formula 1ima para,mogu da se trkaju kad hoće i kolko hoće.

    Ima dovoljno vremena bar za formulu 1. Nastavak sezone po meni bice i ranije od oktobra.

    slazem se sa ovim mislim da se nista nece odlagati toliko

Postavi odgovor