Prva polovina oktobra je krajnji rok za početak Formule 1 ove sezone, kazao je direktor takmičenja Ros Bron.
On je istakao da posle toga, organizacija osam trka tokom ove godine, ne bi bila izvodljiva.
A, to predstavlja uslov za regularnost takmičenja po statutu.
– Naravno, uvek imamo i opciju da deo ovogodišnje sezone prebacimo za januar. Dobro je to da imamo dovoljno opcija, da je u igri i održavanje trka pred praznim tribinama tokom leta. Sigurno nećemo započeti sezonu do momenta kada ne budemo uvereni u sigurnost svih aktera – rekao je Bron.
Do sada je devet trka ove sezone iz ranije utvrđenog kalendara otkazano ili odloženo.
Trenutno je najrealnija opcija početak sezone u julu, a kraj u januaru.



Fića
Krenuće i pre oktobra 100%.
Sanja90
Najbrzi cirkus niko ne moze da zaustavi, cak ni pandemija.
PAJA
Sve sami rokovi, predvidjanja, predlozi
Anonymous
Slažem se sa tim da ne izbacuju te datume milion puta. Stanite, neka se smiri situacija, bice F1.
DImke
Sta ovi kalkulisu,pocece kad i sve ostalo.Samo neki termini,odlaganja,prepravke,bla bla.Cekajte ljudi ,dogovorie se pa objavite termin
Niksa
E vala na formulu korona ne utici.U svojim bolidima svi i vozi Misko
Sioba
Kad cujem rok vise mi muka.Kakve rokove dajete datume,pa povlace i tako u krug,pomeranje non stop.Uzas
Mladen
Samo da se zavrsi ova ludnica oko Korone, bice Formule 1.
Miki
Formula nije toliko opasna, vozice se odlicno 😀
Martin
Dokle je krajni rok, odlučiće Covid-19
djura
Nekim vozacima je ovo mozda bila i poslednja sezona…. Mozda i nastave sledece…. Ko ce ga znati
Beconi
Ma ni formula nije sto je nekad bila. Prvo stari zvuk jako fali. Kako su uveli ove hibride….sve ode u propast. tribine im ne bi bile problem iovako su prazne…. Najvise gubi MOTO GP!
Nemanja
Pocece dosta ranije, uveren sam u to. Publika je neobavezna ovde, tako da mogu oni i ranije uz odgovarajucu bezbednost za timove.
Slavisa
Ma pocece to i pre,ja se bar nadam 🙂
Durant91
ma nema odlaganja ljudi,vozi se po planu
Jovan
Sto niste stavili da pocne u oktobru sledece godine, ovo je previse blizu 😀
Бојан
Свакако се у возилима држи дистанца чак и за цео круг. Без публике и возите у Белорусији рецимо.
vladimir
Ima da voze kad god im kazu.Velike su to pare.
Бојан
Вози ме на Пале преко Ледина хахаха
torbar
Vidi Formula je sada u ogromnim gubicima, timovi isto,pri tom su im zabranjeni razvoji,a da prvo malo se informises o situaciji pa da stavis komentar velike su pare?
Kneza
Hahahhahha, mogli su staviti drugu polovinu decembra, sve ce poceti pre ovog glupog roka sto su stavili
Igor M.
Pa ovo je i realno vreme da se odrze trke.
Nesa
Prayzne tribine i da se nastavi.Nema prepreka sto se mene tice.Ovako su svi bezbedni
Stefan
Formula 1ima para,mogu da se trkaju kad hoće i kolko hoće.
Sindjelic
Ima dovoljno vremena bar za formulu 1. Nastavak sezone po meni bice i ranije od oktobra.
Marko855
slazem se sa ovim mislim da se nista nece odlagati toliko