Italijanski biciklista Davide Martineli daje značajan doprinos borbi protiv širenja koronavirusa.
Martineli, član Astane i reprezentativac Italije, sada je dostavljač-volonter na biciklu za svoje meštane u Lodetu u blizini Breše.
Lodeto se nalazi u području Lombardije, koja je najpogođenija pandemijom koronavirusa u Italiji.
-Tamo živi oko 1.500 ljudi, ali nažalost, nema apoteka i prodavnica prehrambenih proizvoda. Odlučio sam da iskoristim šansu da učinim nešto kako bih pomogao i vratio ljudima koji su me oduvek podržavali – rekao je Martineli.
Martineli je dodao da ovo nije “ništa posebno” i da mu ne pada teško novi zadatak.
-Imam bicikl, dve noge, dve ruke i ranac, tako da mogu da radim svoj deo posla. Bilo mi je potrebno ukupno 30 minuta – ističe Martineli.
Martineli je sa reprezentacijom Italije 2019. godine osvojio bronzanu medalju na Evropskom drumskom prvenstvu u biciklizmu u mešovitoj štafeti.
Ipak, nekad su humanost i solidarnost vredniji od svake medalje!
Bravo, Martineli!
DIZNI STOPIRA UFC “Nećemo borbe na sumnjivim lokacijama”
OBAVEZNO POGLEDAJTE: Zdravko Kuzmanović: RADOMIR ANTIĆ JE BIO VELIKI GOSPODIN! Ako Zvezda pozove… Serija A – LUDILO!
Odjeci Brejdijevog odlaska – Došao je u sredinu gde će ga svi voleti!



Flaki
Biciklizam je extra sport…biciklisti su jako izdrzljivi..svaka cast za momka a i Meridianu sto nam uvek donese zanimljive price.
Step
Bravo bravo
Mijat
Bas je lepo cuti da su mladi ljudi, pogotovo sportisiti, inicijatori humanih dela 🙂
Maja
Svaka čast… Divan gest
Brane
Treba i ostali da se ugledaju na ovog mladom momka!
Dragana
Bravo majstore, svaka cast. Vrlo human gest ujedno i spojeno korisno i lepo.
Martin
Čovek i po.
djura
Bravo za ovaj gest. Samo da ga ne cekaju dugo 😀 da se ne zanese da je u trci
Z
Džaba i medalje i ako si poznat j sve, ako si nula od čoveka. A ti si Martineli 100tka. Bravo!
torbar
Kako se vrat snasao da ostane u formi. Win Win situacija. Ostaje u formi i cini lep gest
Beconi
Tour de dostavljanje hrane 😀 Vec vidim kako zamislja da ga juri peloton 😀
Laza
Bravo za ovog mladog momka, lepo je čuti da ima takvih ljudi
Nemanja
Isao bih sa njim ali su mi ukrali biciklo neki dan?
PAJA
Pa ovde bi i njemu ukrali bajs hahaa
Бојан
Алал вера мајсторе. Био би добар као курир у кладионици за уплату депозита, економичан и брз.
vladimir
Sta ovde da se kaze.COVEK!!!!!
GZI
Bravo,suvisne su reci!Da je vise ovakvih!
Marko855
SVaka cast koliko god bio uspesan i poznat javnosti moras da imas malo ljudskosti i udjes u obican svet a ne sve da radis sa distance to preporucijem i svim nasim sportistima
Zdravko
Super potez… em trenira, em pomaze.
Aleksa
I to u leglu zaraze,vozi bajs i pomaze.Bravo momak
boki
svaka cast na ideji. malo je ljudi koji bi se izlagali opasnosti zarad drugih.
Katarina
Bravo decko! Svaka cast! ?
Milena
Svaka cast, divno 🙂
Zoki
Svaka cast! Divan gest 🙂
Apis
Bravo momak, sta reci lepo si uklopio lepo, humano i korisno.