HUMANOST NA DELU Biciklista u ulozi dostavljača!

Italijanski biciklista Davide Martineli daje značajan doprinos borbi protiv širenja koronavirusa.

Martineli, član Astane i reprezentativac Italije, sada je dostavljač-volonter na biciklu za svoje meštane u Lodetu u blizini Breše.

Lodeto se nalazi u području Lombardije, koja je najpogođenija pandemijom koronavirusa u Italiji.

-Tamo živi oko 1.500 ljudi, ali nažalost, nema apoteka i prodavnica prehrambenih proizvoda. Odlučio sam da iskoristim šansu da učinim nešto kako bih pomogao i vratio ljudima koji su me oduvek podržavali – rekao je Martineli.

Martineli je dodao da ovo nije “ništa posebno” i da mu ne pada teško novi zadatak.

-Imam bicikl, dve noge, dve ruke i ranac, tako da mogu da radim svoj deo posla. Bilo mi je potrebno ukupno 30 minuta – ističe Martineli.

Martineli je sa reprezentacijom Italije 2019. godine osvojio bronzanu medalju na Evropskom drumskom prvenstvu u biciklizmu u mešovitoj štafeti.

Ipak, nekad su humanost i solidarnost vredniji od svake medalje!

Bravo, Martineli!

DIZNI STOPIRA UFC “Nećemo borbe na sumnjivim lokacijama”

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Zdravko Kuzmanović: RADOMIR ANTIĆ JE BIO VELIKI GOSPODIN! Ako Zvezda pozove… Serija A – LUDILO!

Odjeci Brejdijevog odlaska – Došao je u sredinu gde će ga svi voleti!

25 Komentara

    Biciklizam je extra sport…biciklisti su jako izdrzljivi..svaka cast za momka a i Meridianu sto nam uvek donese zanimljive price.

    Bas je lepo cuti da su mladi ljudi, pogotovo sportisiti, inicijatori humanih dela 🙂

    Treba i ostali da se ugledaju na ovog mladom momka!

    Bravo majstore, svaka cast. Vrlo human gest ujedno i spojeno korisno i lepo.

    Bravo za ovaj gest. Samo da ga ne cekaju dugo 😀 da se ne zanese da je u trci

    Džaba i medalje i ako si poznat j sve, ako si nula od čoveka. A ti si Martineli 100tka. Bravo!

    Kako se vrat snasao da ostane u formi. Win Win situacija. Ostaje u formi i cini lep gest

    Tour de dostavljanje hrane 😀 Vec vidim kako zamislja da ga juri peloton 😀

    Bravo za ovog mladog momka, lepo je čuti da ima takvih ljudi

    Isao bih sa njim ali su mi ukrali biciklo neki dan?

    Pa ovde bi i njemu ukrali bajs hahaa

    Алал вера мајсторе. Био би добар као курир у кладионици за уплату депозита, економичан и брз.

    Bravo,suvisne su reci!Da je vise ovakvih!

    SVaka cast koliko god bio uspesan i poznat javnosti moras da imas malo ljudskosti i udjes u obican svet a ne sve da radis sa distance to preporucijem i svim nasim sportistima

    Super potez… em trenira, em pomaze.

    I to u leglu zaraze,vozi bajs i pomaze.Bravo momak

    svaka cast na ideji. malo je ljudi koji bi se izlagali opasnosti zarad drugih.

Postavi odgovor