Holandske vlasti su odlučile da zbog straha od širenja pandemije koronavirusa nema javnih okupljanja do prvog septembra.
Ovo znači da je fudbalski šampionat završen.
Mere su najpre trebale da ostanu na snazi do prvog juna. Ipak, premijer Holandije Mark Rute, danas je objavio da se one pomeraju za septembar. To znači da sportski događaji neće biti mogući ni bez prisustva publike.
Sada odluku treba da donese Eredivizija. Kako stvari stoje prvestvo će biti okončano.
Ukoliko se sezona sada završi, Ajaks, našeg Dušana Tadića postaće šampion, jer uprkos istom broju bodova sa AZ Alkmarom imaju bolju gol razliku.



Marko855
Prenaglili su sa odlukom. Mislim da trebaju razmisliti
Petar
Tako pametni ljudi razmisljaju.
Fica
Mislim da je Az imao sansu da ih skine sa trona i ovo nikako nece biti korektno.
Lola40
Bice bice fudbala Ajax je uvek imao svoje kvalitete,umeo je i on ponekad da kiksne i iznenadi navijace,ali uporni su dobri su bice vremena da pokazu i da su i dalje najbolji.
M
Mislim da.ovo nije realno na sta ce liciti igraci kada posle tolike pauze krenu da igraju fubal
Sanja90
Ajaksu se vrata srece otvorila
Lela
Ovo bi bilo sasvim okej
Gedza
ma vzai samo tako tek da se proglasi osvajac lige
F&R
Nije posteno prema Az
Igor
Ne verujem da ce tako biti,mislim da su to samo predpostavke
Anonymous
Paa ako dodje do toga najrealnija opcija je to
Tandaramandara666
Mislim da im je ovo ispravna odluka
Zorica
Pametno,sve za zdravlje.
IGI
Nadam se samo da ovo nije konacna odluka, nego jos jedno nagadjanje.
DelijaMomak
Svi se nadamo
Coda
Dobra odluka ne treba se ,,igrati,, sa ovom situacijom a sad Ajax je trenutno najjaci i zasluzuje da bude prvak.
DelijaMomak
A da je ovo u Srbiji vec bi izbio gradjanski rat
Mićo
Bravo za Holandiju i za ovu odluku, trebaju i svi ostali da se ugledaju na njih.
Ivan
Što ne sačekaju još malo,možda je ipak moguće odigrati makar bez publike
Brane
Ako Holandija ovako definitivno odlučila ,da li će ih slediti i drugi…
Mare
Jel ovo definitivno?
Janko 96
Ma nista ovo nije gotovo, vlada moze ovu odluku i da promeni, ako stanje bude bolje moze se pomeriti datum. Ima jos vremena. Polako.
Mikica 93
Pa nema nista od nastavka, Ajax prvi i to je to.
Ako nema do septembra okupljanja, nema ni mogucnosti za bilo kakvu drugu ideju, cak i bez publike to bi bio vec broj ljudi.
Petar PP
Pa ajax prvi nema dileme, az alkmar reci je imao sanse da bude sampion, jesu ih pobedili 2 puta, a po meni je ajax bolji i zasluzuje prvo mesto.
Filip17
Ajax zasluzuje da bude prvi, stvarno su bili dobri ove sezone
Milojica
Bice fudbala, samo polako, ipak su ovo samo nagadjanja.
Dzoni
A da se gleda medjusobni skor, zna li se ko bi bio prvak? Ajax ili az?!
Nidza
Oni i ovako zasluzuju titulu!
Nikola
Ajax i treba da bude prvi!!! ❌❌❌
Ronaldo
Ko je prvi neka bude prvak realno.
Branislav
Pa ko ce drugi nego Ajaks.
Milenko
Realno, najbolji su!
Dača
Zasluziju prvo mesto
Putnik
Zao mi je sto nece biti fudbala u Holandiji, al mi je i drago sto je Ajax sampion.
Milojica
Ma to su samo nagadjanja, za par nedelja ako bude bolje stanje vlada moze da promeni odluku
Kaca
Ne znam koliko je ovo fer. Mislim da je samo jos jedna spekulacija u pitanju, ne verujem da ce se ovako zavrsiti.
Bosko
Tako se i ocekuje SVUGDE samo mi zao jer imaju isti broj i sad ce njima da pripadne, greota ali sta je tu je…
DuLE
Tako je. Pametno i korisno. Prava odluka.
Lazar7
Az Alkmar jeste njih pobedio u poslednje dve utakmice, ali svakako mislim da je Ajax kvalitetniji klub i da zasluzuje titulu. Ili ako je ikako moguce da se odigra jos jedna utakmica izmedju njih bez publike i da na taj nacin odrede sampiona.
Mare86
Trebali bi bqr pustiti te kljucne utakmice pa makar i bez publike.po meni je ajaks jaci al treba dati prililu azu
Vlada88
Svakako Ajax, mislim da je po svemu bolji klub od Az-a. A i Dusan Tadic je jos jedan razlog vise zbog kojeg bih voleo da bas oni osvoje titulu.
Zika
Prenaglili su sa odlukom. Mislim da trebaju razmisliti
Siux atack
Kako je moguće, kako nema okupljanja još 5 meseci gde to može da prodje..ludo burazeru, msm da će to biti korigovano
Kole
Mnogo mi ovo smrdi. Ko zna sta stoji iza svega ovoga. I apsolutno smatram da neka potrebe za ovim odlukama
Acke
Totalno nefer prema ostalima ali totalno.
Sparta
To i ja kazem, pogotovo prema AZ-u…
Slaviša
Ovo je bez veze. Pošteno bi bilo bar da odigraju utakmicu Ajax – AZ Alkmar pa riješe šampiona.
Mica-Comi
Holandezi samo strogo!
Roki
Ajaksu je upala kasika u med.
Miki
Tako je!
Tea
zaista su fino prosli ove sezone
Katarina
Postrno i realno.
Zeka
Pa ko ce drugi nego Ajaks.
Vukica
Pa naravno meni je ovo skroz realna situacija i pravedna
Zoki
Ma kakav ajax nema nista od toga
Igor
Mene zanima kada ce nasi da krenu
Moma
Nasima se ne isplati da krenu xD
Rade
Treba biti oprezan
Nemanja
A ne kao ovi nasi, sto vise zarazenih oni se jos vise opustaju, samo strogo i disciplinovano
Uros
Ko ce da ceka sept
Gavricka
Mnoge stvari nisu pravedne, ali ako je tako bezbednije, boze moj
Tzki
Čestitke za Ajaks našeg Dušana Tadica, zaslužili su da budu šampioni jer su najbolji u ligi
Zoran xD
Ma ajax je top. Svidja mi se njihova igra
Dragan81
Ako se sezona ovako zavrsi, po meni Ajax svakako zasluzuje pobedu
Laki
Ne bi bilo pošteno
Gavricka
Mnogo toga je ne posteno, tako da me ne cudi nista
Boban
Mnogo je spekulacija o nastavku,a ovo je krajnji bezobrazluk i nadam se da ce ipak nastaviti sva takmicenja
Brajković
Svi se nadamo
Manki
ja iskreno mislim da nece, a i sto bi bitnije je ljudima da prodje korona
Mihajlo
Alkmar je tu sa njima, slična situacija kao i u Italiji
Zoran
Ajax bi na neposten nacin bio sampion
Deki
Mislim čak i da Az ima bolji međusobni skor
Petar
To uopste nije realno AZ Alkmar ima sanse da bude sampion
Mare
Tako je, još su ih i dobili
Brajković
Itekako
Blagoje
Nije fer
Gavricka
Ko da nas neko pita
Mali
Blagojeee, kuco! Mnoge stvari u zivotu nisu fer. Hm?