U HOLANDIJI BEZ FUDBALA DO SEPTEMBRA: Ajaks šampion?

Holandske vlasti su odlučile da zbog straha od širenja pandemije koronavirusa nema javnih okupljanja do prvog septembra.

Ovo znači da je fudbalski šampionat završen.

Mere su najpre trebale da ostanu na snazi do prvog juna. Ipak, premijer Holandije Mark Rute, danas je objavio da se one pomeraju za septembar. To znači da sportski događaji neće biti mogući ni bez prisustva publike.

Sada odluku treba da donese Eredivizija. Kako stvari stoje prvestvo će biti okončano.

Ukoliko se sezona sada završi, Ajaks, našeg Dušana Tadića postaće šampion, jer uprkos istom broju bodova sa AZ Alkmarom imaju bolju gol razliku.

ADVOKAT OSTAJE U FEJNORDU Novi ugovor za bivšeg selektora Srbije

Rekord koji teško da će biti oboren | RONALDO JE KRALJ PREMIJER LIGE

NJUKASL KREĆE OD KLUPE Poketino prvi pik novih vlasnika „svraka“!

78 Komentara

    Prenaglili su sa odlukom. Mislim da trebaju razmisliti

    Mislim da je Az imao sansu da ih skine sa trona i ovo nikako nece biti korektno.

    Bice bice fudbala Ajax je uvek imao svoje kvalitete,umeo je i on ponekad da kiksne i iznenadi navijace,ali uporni su dobri su bice vremena da pokazu i da su i dalje najbolji.

    Mislim da.ovo nije realno na sta ce liciti igraci kada posle tolike pauze krenu da igraju fubal

    ma vzai samo tako tek da se proglasi osvajac lige

    Ne verujem da ce tako biti,mislim da su to samo predpostavke

    Paa ako dodje do toga najrealnija opcija je to

    Mislim da im je ovo ispravna odluka

    Nadam se samo da ovo nije konacna odluka, nego jos jedno nagadjanje.

    Svi se nadamo

    Dobra odluka ne treba se ,,igrati,, sa ovom situacijom a sad Ajax je trenutno najjaci i zasluzuje da bude prvak.

    A da je ovo u Srbiji vec bi izbio gradjanski rat

    Bravo za Holandiju i za ovu odluku, trebaju i svi ostali da se ugledaju na njih.

    Što ne sačekaju još malo,možda je ipak moguće odigrati makar bez publike

    Ako Holandija ovako definitivno odlučila ,da li će ih slediti i drugi…

    Ma nista ovo nije gotovo, vlada moze ovu odluku i da promeni, ako stanje bude bolje moze se pomeriti datum. Ima jos vremena. Polako.

    Pa nema nista od nastavka, Ajax prvi i to je to.
    Ako nema do septembra okupljanja, nema ni mogucnosti za bilo kakvu drugu ideju, cak i bez publike to bi bio vec broj ljudi.

    Pa ajax prvi nema dileme, az alkmar reci je imao sanse da bude sampion, jesu ih pobedili 2 puta, a po meni je ajax bolji i zasluzuje prvo mesto.

    Ajax zasluzuje da bude prvi, stvarno su bili dobri ove sezone

    A da se gleda medjusobni skor, zna li se ko bi bio prvak? Ajax ili az?!

    Ajax i treba da bude prvi!!! ❌❌❌

    Ko je prvi neka bude prvak realno.

    Pa ko ce drugi nego Ajaks.

    Realno, najbolji su!

    Zao mi je sto nece biti fudbala u Holandiji, al mi je i drago sto je Ajax sampion.

    Ma to su samo nagadjanja, za par nedelja ako bude bolje stanje vlada moze da promeni odluku

    Ne znam koliko je ovo fer. Mislim da je samo jos jedna spekulacija u pitanju, ne verujem da ce se ovako zavrsiti.

    Tako se i ocekuje SVUGDE samo mi zao jer imaju isti broj i sad ce njima da pripadne, greota ali sta je tu je…

    Tako je. Pametno i korisno. Prava odluka.

    Az Alkmar jeste njih pobedio u poslednje dve utakmice, ali svakako mislim da je Ajax kvalitetniji klub i da zasluzuje titulu. Ili ako je ikako moguce da se odigra jos jedna utakmica izmedju njih bez publike i da na taj nacin odrede sampiona.

    Trebali bi bqr pustiti te kljucne utakmice pa makar i bez publike.po meni je ajaks jaci al treba dati prililu azu

    Svakako Ajax, mislim da je po svemu bolji klub od Az-a. A i Dusan Tadic je jos jedan razlog vise zbog kojeg bih voleo da bas oni osvoje titulu.

    Prenaglili su sa odlukom. Mislim da trebaju razmisliti

    Kako je moguće, kako nema okupljanja još 5 meseci gde to može da prodje..ludo burazeru, msm da će to biti korigovano

    Mnogo mi ovo smrdi. Ko zna sta stoji iza svega ovoga. I apsolutno smatram da neka potrebe za ovim odlukama

    Totalno nefer prema ostalima ali totalno.

    To i ja kazem, pogotovo prema AZ-u…

    Ovo je bez veze. Pošteno bi bilo bar da odigraju utakmicu Ajax – AZ Alkmar pa riješe šampiona.

    Ajaksu je upala kasika u med.

    Tako je!

    zaista su fino prosli ove sezone

    Pa ko ce drugi nego Ajaks.

    Pa naravno meni je ovo skroz realna situacija i pravedna

    Mene zanima kada ce nasi da krenu

    Nasima se ne isplati da krenu xD

    Treba biti oprezan

    A ne kao ovi nasi, sto vise zarazenih oni se jos vise opustaju, samo strogo i disciplinovano

    Mnoge stvari nisu pravedne, ali ako je tako bezbednije, boze moj

    Čestitke za Ajaks našeg Dušana Tadica, zaslužili su da budu šampioni jer su najbolji u ligi

    Ma ajax je top. Svidja mi se njihova igra

    Ne bi bilo pošteno

    Mnogo toga je ne posteno, tako da me ne cudi nista

    Mnogo je spekulacija o nastavku,a ovo je krajnji bezobrazluk i nadam se da ce ipak nastaviti sva takmicenja

    Svi se nadamo

    ja iskreno mislim da nece, a i sto bi bitnije je ljudima da prodje korona

    Alkmar je tu sa njima, slična situacija kao i u Italiji

    Ajax bi na neposten nacin bio sampion

    Mislim čak i da Az ima bolji međusobni skor

    To uopste nije realno AZ Alkmar ima sanse da bude sampion

    Tako je, još su ih i dobili

    Itekako

    Nije fer

    Ko da nas neko pita

    Blagojeee, kuco! Mnoge stvari u zivotu nisu fer. Hm?

Postavi odgovor