Alimpijević ponovo u Evroligi

Bešiktaš, koji sa klupe predvodi selektor Srbije Dušan Alimpijević, dobio je zeleno svetlo za učešće u Evroligi naredne sezone, prenosi Eurohoops.

Odluka je doneta jednoglasno na sastanku akcionara Evrolige, pa će se istanbulski klub prvi put od sezone 2012/13 vratiti u elitno evropsko takmičenje.

Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!

Za Bešiktaš će to biti tek drugo učešće u Evroligi, dok će Alimpijević ponovo voditi ekipu u najjačem evropskom klupskom takmičenju posle angažmana u Crvenoj zvezdi tokom sezone 2017/18.

Bešiktaš će tako zauzeti mesto Monaka, koji će zbog finansijskih problema naredne sezone igrati u Evrokupu.

Ulaskom Bešiktaša kompletiran je spisak učesnika Evrolige za sezonu 2026/27, koja će i naredne godine brojati 20 klubova, zaključno sa srpskim predstavnicima Crvenom zvezdom i Partizanom.

Turska će tako imati tri predstavnika u elitnom takmičenju – aktuelnog šampiona Evrope Fenerbahče, Anadolu Efes i Bešiktaš, koji je pod Alimpijevićevim vođstvom prošle sezone stigao do finala turskog prvenstva i finala Evrokupa.

Bonus video:

0 Komentar

    Baš ozbiljna ekipa ali je podigao igru ovog kluba na više ni zaslužili da se nalaze tu

    Zasluženo nego klub igra odlično i zaslužuju priliku na velikoj sceni

    ulazak u Evroligu je jedno, ali sada tek dolazi pravi izazov. Ako Bešiktaš ozbiljno ne pojača roster, teško će biti konkurentan u ovako jakoj konkurenciji.

    Biće zanimljivo videti kako će se Bešiktaš snaći protiv najjačih evropskih klubova, ali sa Alimpijevićem sigurno neće biti lak protivnik.

    Posle prošlosezonskog finala Evrokupa ovo je bio logičan sledeći korak za njih.

    Naš čovek vodi i reprezentaciju i Bešiktaš, kapa dole na sve to.

    Alimpijević je ovo potpuno zaslužio. Bešiktaš je prošle sezone igrao odličnu košarku i povratak u Evroligu je logična nagrada.

    Iskreno, mislim da će im biti jako teško protiv ovakvih ekipa, premali su budžet imaju.

    Bravo za Alimpijevića, zaslužio je ovu priliku posle svega što je pokazao prošle sezone.

    Videćemo koliko će ih ozbiljno potkrepiti, sama Evroliga je brutalno zahtevna.

    Nije me ovo oduševilo, Monako je sportski zaslužio da ostane, šteta zbog para.

Postavi odgovor