Dijamantska liga pod znakom pitanja: Otkazan je i miting u Londonu!

Čini se da nema kraja spisku otkazanih događaja ove godine, a još jedan u nizu jeste miting Dijamantske lige u londonu.

Ovim mitingom se inače svakog jula obeležava godišnjica Olimpijskih igara u tom gradu, ali ove godine je nećemo gledati zbog pandemije koronavirusa.

Takmičenje je bilo zakazano za 4. i 5. jul.

-Ova odluka će imati veliki finansijski uticaj na Atletsku federaciju Ujedinjenog Kraljevstva i sport generalno. Prihod koji dobijamo od takmičenja, kroz prodaju karata, prava prenosa i sponzorstva, pomažu upravljanje sportom i osnovne usluge – rekla je žoana Kouts.

Pre mitinga u Londonu, otkazani su i oni u Rabatu i Cirihu, a prvi po sadašnjem planu zakazan je za 11. jun u Oslu.

KORAK DALJE: Od danas sport u Srbiji i u zatvorenom prostoru

OBAVEZNO POGLEDAJTE Fudbalski kutak iz karantina: Euro 2004. i čudesna reprezentacija Grčke!

PANDEMIJA I RASPORED Mediteranske igre i EYOF ipak 2022. godine

49 Komentara

    Dvoranska prvenstva se otkazuju uglavnom…steta 🙁

    Pa kako je stanje tamo, otkažite i taj u Oslu…

    Sva otkazivanja do sada su ocekivana, pa tako i ovaj miting Dijamantske lige u Londonu. Finansijski gubici su ogromni, a posledice ce tek doci do izrazaja.

    bas tako, tek ce biti gubitaka 🙁

    Auuu nista od sporta ove godine jedino ako uspeju ovaj fudbal nekako da završe do kraja i to je to.

    Nadam se da cemo bar nesto od atletike videti ove godine

    Da nije takmičenje u engleskoj verovatno ne bi bilo odloženo… ovako tamo uopste nije sigurno sada, najgori su u evropi sto se tice korone…

    Verujem da imaju dobar razlog sto je otkazano, oni najbolje znaju stanje u svojoj drzavi i time se vode. Zao mi je sto necemo gledati Spanovicku jos uvek, ali ima vremena za sve.. Bice prilike ?

    Razumljivo nazalost. Ali odrzace se kad tad vala

    jeste sve je to zbog bezbednosti i zdravlja ali velika steta za ove sportiste, nemaju oni bas cesto takmicenja

    Nadam se da ce se u najskorijoj buducnosti ovo izmeniti

    Pa nije samo ovde tako,svi sve odlazu,ima dosta sportova koji se nece ni odrzati ne znam sta je tu cudno trebaju se sto pre pomiriti sa tim

    Svi odose u propast sto se finansija tice.. Steta majke mi

    Zao mi Spanovicku. Imala je solidne sanse da osvoji DL.

    Tesko atletika da se nastavi. Dobar deo disciplina je nemoguce organizovati sa 100% sigurnosti.

    Zdravlje je na prvom mestu, bice svega.

    Ovo je uzelo maha ,sve više odlozenih dogadjaja i dešavanja , jako lose za svet sports generalno …

    O ovome se pricalo i slutilo jos pre dve nedelje.

    Pa i nije bas po meni okej mislim da treba da se nastavi al dobro

    Malo su pozurili sa odlaganjem, steta bas sto se nece igrati, bas volim atletiku.

    Takva je situacija pa su morali odložiti.

    Ne cudi me, sta se sve ne odlizi zbog ove korone, pa naravno da ce i to.

    tuzna vest. obozavam atletiku i bas mi zao sto odlazu

    Imali su vremena jos, mogli su sacekati sa ovom odlukom sigurno

    Ne cudi me, sta se sve ne odlizi zbog ove kor

    Atletiku bas i ne pratim,ovo mi nije zao,samo ostali sportovi da se nastave 🙂

    Mnogo me nervira sto ljudi pricaju samo o parama. A ne kazu da su otkazivanjem spasili ljudske zivote, da to ko j…

    Jbt otici ce nam cela planeta u bankrot ako se ovako nastavi

    sve se odlaze,nista cudno,i sve se pomera,mora tako dok ne prodje ova grozota skroz

    Kad je bezbednost i zdravlje u pitanju mora tako.

    Cela godina je pod znakom pitanja. Videcemo sta ce se na kraju odrzati.

    Šteta što se otkazuje, mogli su još malo sačekati sa odlukom.

    Slazem se msm da ce sve doci na svoje pa su mogli barem jos malo da sacekaju

    nema sanse ni za atletiku do naredne godine

    Sta da radimo,, cekamo Tokio da ako docekamo

    sta danas nije pod znakom pitanja ? nadao sam se da ce se odrzati ali eto

    Uopste ne vidim pravi razlog zasto se atletika ne bi odograla, a MMA moze, mislim da svi kontaju poredjenje

    Pa ne znam da li moraju toliko unapred otkazivati…mogli su jos malo sacekati…mozda se smiri situacija tokom leta?..ima jos 2 meseca….ili da ga pomere…??

    Treba sva takmicenja prebaciti u Srbiju…kod nas sve moze…

    Hahahahahahha realno

    Ovo je bilo očekivano, zašto bi se i održavalo kada publika ne može da bude tu

    Nadali smo se da ce se odrzati, mada mozda je i prerano bilo za donosenje ove odluke o otkazivanju.

    Logicno kad nemaju od koga da uzmu pare

    steta, mislila sam da ce se ipak odrzati.. volim atletiku

    Najvise steta zbog Ivane!

Postavi odgovor