HAOS U MARSEJU Otišao sportski direktor, sledeći na redu - trener

Popriličan haos vlada u Marseju ovih dana jer je otišao sportski direktor kluba Andoni Zubizareta, a za njim bi mogao i trener Andre Viljaš Boaš.

Sportski direktor tima sa “Veledroma” je imao još godinu dana ugovora, ali je odlučio da ode pre isteka saradnje.

– Hvala svima koji su imali poverenja u mene. Hvala igračima, kao i navijačima Marseja. Delili smo projekat, imali smo užitak, ali i mračne dane. Borio sam se svakoga dana da uradim najbolje za klub iz minuta u minut, sata u sat, dana u dan. Mi kažemo da je kraj novi početak. Nisam više sportski direktor Marselja, sada sam navijač Marseja – istakao je Zubizareta.

Francuski mediji javljaju da bi njegovim stopama mogao i Andre Viljaš Boaš.

Portugalski stručnjak je izuzetno vezan za Zubizaretu i odluka o njegovom odlasku ga je nagnala da i on preispita budućnost u francuskom klubu.

Boaš još uvek nije ništa definitivno odlučio, ali će uskoro imati sastanak sa čelnicima kluba.

Deluje da je u ovom trenutku bliži odlasku nego ostanku, pa bi naš Nemanja Radonjić mogao da dobije novog trenera.

KAKVA STATISTIKA Golovi do 27. godine: Neočekivano prvo mesto! Ili ne?

OBAVEZNO POGLEDAJTE Fudbalski kutak iz karantina: Evropska prvenstva 2008. i 2012. godine – furiozna dominacija Španije!

72 Komentara

    Mislim da odlaskom Zubizarete krece pravi egzodus iz Olimpika iz Marseja. Andre Viljas-Boas je na nagovor Spanca i dosao u klub, Benedeto je jako vezan za Portugalca, mislim iskreno ako ode trener da ce pola ekipe to isto uraditi!

    Ocigledno ih ocekuju turbulencije u upravi i ekipi

    Pa ne znam sta ovo bi,sve je licilo na stabilnost,jos se plasirali u Ligu sampiona

    Ako dodje novi trener radonjić bi mogao da pakuje kofere…

    Cudi me da je otisao pre isteka ugovora

    Mislim da Marsej treba da zadrzi Boasa koji je jedan od boljih trenera u Evropi

    Slazem se,taman je Marsej poceo da lici na nesto

    Poceo, al ne zadugo sledi ponovo sunovrat!

    Neki ljudi trpe godinama svasta, jednostacno pukne film

    Pa sta ćemo jedni idu drugi će doći.

    Marseju se ne piše dobro,ako je ovo sve istina.

    dobar trener,ne znam zasto se to desilo,ko zna sta stoji iza toga..

    obezbedili su ligu sampiona,stvarno ne znam sto je do ovoga doslo,to znaju samo oni,ako ode i Bojas,onda bice neki raspad sistema

    Dobar trener, mozda je ishitrena odluka da napusti klub a niko ga ne tera na to.

    Ko zna sta se desilo, kad je coveku trajao jos ugovor. S obzirom da su zavrsili sezonu imaju vremena za vece promene i prilagodjavanje

    Ako ode i Boas onda su to vrlo znacajne promene u klubu, sportski direktor i trener.. to bas nije mala stvar i moze ozbiljno da poremeti rezultate kluba

    Nastupila kriza zbog prekida sampionata, nezadovoljstvo izbija na povrsinu. Nimalo iznenadjujuc razvoj situacije.

    Posle ulaska u LŠ ovaj razvoj situacije je potpuno neočekivan…

    Bas ce otici sto su ovog smenili, ovde se radi samo o novcu, kakva povezanost

    Nista novo. Mislim da trener nece otici, ima on dobre rezultate sa njima

    S obzirom da se prekinuli sampionat, ne bi me cudilo da se ovako nesto desi i u jos nekom klubu.

    Naći će oni njemu zamenu i toliko

    Ja sve mislim da su mu vec nasli zamenu, nece oni nista da cekaju

    Pogresna bi im bila odluka da zamene trenera,obezbedio im je LS

    Ma tu su svakakve igre u pitanju čim je ovako

    ko zna sta se tu petlja, cim on iz cista mira odlazi

    Ma kakvi iz cista miram. Ko zna sta ce se u daljim danima sve desavati, samo cekam

    Po mom misljenju, u ovom slucaju, razlog za prekid ugovora je iskljucivo novac.

    Šta li se tu kuva, boga pitaj.

    nikada necemo saznati

    Ako su zadovoljni rezultatuma,zašto bi i Boaš odlazio…kakva crna vezanost za sportskog direktora,sve je to posao…

    Ne verujem ni ja da je vezan pupčanom vrpcom za Zubizaretu…

    Verovatno je kes u pitanju ne bi oni tek tako otisli.

    kao i uvek i svugde

    Ipak je svuda kriza tako i u marseju, verovatno je novac u pitanju.

    Marsej vec neko vreme ima unutrasnje probleme. Tek sada pocinje to da manifestuje.

    Finansijska kriza pocinje. Dobrodosli u novu eru.

    Ma 100% su mu ponudili mnogo manja primanja.

    Zameniće ga već neko..

    Kakva konstatacijea… Ja sam bas kontao da ce ta funkcija ostati upraznjena 🙄🙄🙄

    Ko zna sta sve stoji iza ovoga.. poznato je da je fudbal sve manje sport a sve vise mafija

    Verovatno cela ova prica ima neku pozadinuu

    Mozda je samo trebao da malo objasni svoj odlazak.. mada opet to je njegova licna stvar

    Nije nikakva karastrofa.. naci ce drugog i eto resenjaa

    pa mislim da navijacima duguje neku vrstu objasnjenja

    Verovatno da su mu vec nasili zamenuu, cim je ovo ovako olako isloo

    Lakše bi bilo kada bi znali razlog odlaska, ovaj covek je mnogo uradio sa olimpikom

    Tako to ide.

    Kako?

    Prerana odluka o prekidu prvenstva u Francuskoj srušila je veliki Marsej

    Ne verujem da je haos u marseju..otisao jedan covek?! Niko nije nezamenjiv…

    Upravoo… Naci ce mu zamenu i kraj..

    Ko zna šta se krije iza toga zapravo.

    Ko zna kakve su to igre u pitanju. Svuda vlada fudbalska mafija.

    Msm da je veliku ulogu u svemu ovome imala i ova odluka o prekidanju prvenstva ,ali i klub želi bolje rezultate i nova imena u klubu

    Ko zna sta stoji iza ovoga. Cudno mi bas, izborili Ligu Sampiona i odlaze,nesto tu ima po sredi.

    Pa prekidanje prvenstva, verujem da to igra bitnu ulogu u ovoj odluci.

    Za nekoga vazna vest iz Marseja, po meni sasvim normalan splet okolnost. Tranzit, ljudi dolaze I odlaze sa zeljom da urade dobru stvar za sebe u oba slucaja

    Zato oni verovatno vec imaju nekog novog koji je na putu da dodje na njegovo mesto

    Francuski fudbal u rasulu

    Nije situacija samo, marsej je specifičan klub oduvek je mafija sve tamo kontrolisala nešto se ne slažu i ovi kupe prnje

    U mnogim klubovima ce dodji do raskida saradnje
    Ova situacija uzima svoj danak.

Postavi odgovor