Minjole: Stigao je SMS, javili su da smo prvaci! Slavio sam uz šampanjac

Simon Minjole, belgijski čuvar mreže, otkrio je da je putem preko poruke na mobilnom telefonu saznao da je postao prvak države.

Gotovo svako fudbalsko takmičenje u Evropi je zaustavljeno pre dva meseca. Sada je došao red za rasplete. Vreme je za odluke, a neki Savezi su već odlučili.

Belgijanci su jedni od onih koji su odlučili da ne nastave prvenstvo i da titulu dodele ekipi koja je zauzimala prvo mesto u trenutku kada je liga prekinuta.

Tako je do titule stigao Briž čiji gol čuva Minjole.

– Primili smo SMS poruku da smo prvaci. Baš čudan osećaj. Šta smo mogli da uradimo u tom trenutku? Popio sam čašu šampanjca sa suprugom i to je bilo sve – rekao je Minjole za “Tajms”.

U trenutku prekida, Briž je imao 15 bodova više od Genta. Tridesetdvogodišnji golman smatra da je njegova ekipa zaslužila pehar.

– Osećamo se kao prvaci. Jedino je šteta što titulu nismo mogli da proslavimo na terenu s navijačima i saigračima. Međutim, svi znamo kakva je situacija i to moramo da prihvatimo. Zasluženo smo prvaci, jer smo miljama daleko od ostalih. Titula ne dolazi u pitanje.

Minjole je u Briž stigao iz Liverpula, nakon što je prethodno branio i za Sanderlend.

Dan kada je Genije opravdao nadimak, a Krojf svedočio majstorstvu

OBAVEZNO POGLEDAJTE Fudbalski kutak iz karantina: Euro 2016. i ispunjen dečački san!

35 Komentara

    malo glup način da sazna da su prvaci…

    Zasluzena titula u Belgiji jedino Genk je mogao da im parira ali Briž je bolji

    Svaka cast za titulu, a i iskreno nije neki veliki razlog za slavlje. Bilo bi mnogo zanimljivije da ste na terenu to dokazali, ali daleko od toga da nista zasluzili

    Najgluplji moguci nacin 😂 ali dobro, pehar su zasluzili

    Titula se osvaja na terenu, ne preko sms-a..

    Mozda jesu zasluzili titulu ali ovako kad nisu nastavili biti sampion i nije bas fer..

    Mogli su ih bar nazvati i saopštiti,ovako je malo čudno

    Zasluženo su prvaci,slaviće kad bude moglo da se slavi

    Malo bzvz ,jeste da su bili nadomak titule ali vece je uzivanje lada to potvrdiš pobedom u nekoj od utakmica i proslavi se sa navijačima odma

    Kakve banane od drzava,u Parizu pada kisa oni nose kisobrane u Belgiji

    preko sms a da se sazna, bas neozbiljno

    Eto lepog načina da se započne slavlje. SMS i titula…

    Mng jaka liga ,bas onako veliku ligu si osvojio !!

    Iskreno su zasluzili tituulu al malo jadno da tako saznas da si prvak 😅

    Belgija ci su imali loše iskustvo sa virusom zato su se i odlučili naprasno da prekinu prvenstvo mada je odlučeno vec

    Ma jesu ko ke gori od Italije bio pa oni ce da nastave ,nego su to specijalci!

    Iskreno jeste Briz bio dominantan, ali mislim da ovo ne treba previše da se slavi, pogotovo na novonastalu situaciju, specifična je Zupier liga, najslozeniji sistem takmičenja ima na Svetu, ko bi garantovao Brizu da ne bi kiksnuo, dele se bodovi, pritom prvih šest timova bi igrali 10 utakmica, da li bi Gent mogao mozda da stigne Briz, niko ne može da tvrdi da ne bi, lopta je okrugla!

    bravo za tebe. ruzan nacin da se sazna ali nazalost tako je moralo

    Nije to to, kako god da se saopsti nije ni to bitno pravo je onako posle utakmice pa slavlje ovako je glupo

    Pa kad brani u debilnoj ligi kao sto je Belgija!

    Pa ipak su proglaseni, mada tako fudbal gubi draz

    Izasan nacin da se sazna tako nesto, a jos gori da se tako dodeli pobednik

    Nije to to kada nije pobeda na mecu pa proslava

    Sta je tu je… Sano da ovo prodje sto pre!

    Bas glup nacin da se saopsti tako velika odluka.

    Nikad gori nacin da sazna, reci da je samo iskulirao poruku hahahaha

Postavi odgovor