LONDONSKI GIGANT NA PRODAJU: Abramovič presekao - Čelsi više neće biti u njegovom vlasništvu!

Ruski milijarder Roman Abramovič doneo je končanu odluku – Čelsi je na prodaju!

U pisanoj izjavi istakao je da je odlučio da proda klub. Saopštenje prenosimo:

– Želim da se obratim javnosti povodom spekulacija u medijima u prethodnih nekoliko dana u vezi mog vlasništva nad Čelsijem. Kao što sam i ranije istakao, uvek sam odluke donose u najboljem interesu kluba, kako sam smatrao iz sveg srca. Stoga, u trenutnoj situaciji odlučio sam da prodam klub, jer verujem da je to u njegovom najboljem interesu, kao i u interesu navijača, zaposlenih, sponzora i partnera.

– Prodaja kluba neće biti brzopotezna, već će pratiti proces. Neću tražiti nikakav povraćaj ranijih pozajmica. Jer ovo za mene nikada nije bio posao zbog novca i ličnog interesa, već zbog čiste strasti prema klubu i igri. Šta više, dao sam instrukcije svom timu da ustanovi dobrotvornu fondaciju kroz koju će se vršiti sav promet do prodaje.

– Prihodi će se skupljati za žrtve rata u Ukrajini, što za trenutni što za dugoročni oporavak. Ovo je bila neverovatno teška odluka za mene i boli me što se klub i ja rastajemo na ovakav način. Ali svakako verujem da je ovo u najboljem interestu za klub.

– Nadam se da ću moći da dođem na Stamford Bridž da se pozdravim sa vama uživo. Bila je životna privilegija biti deo Čelsija i ja sam ponosan zbog svih naših dostignuća. Čelsi i navijači biće uvek u mom srcu. Hvala vam – navodi se u saopštenju.

SRPSKI FUDBAL KROZ OČI JOKANOVIĆA: Mitrović je igrač za Čelsi ili Arsenal, Srbija će prići starim vremenima!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: PENALTY CHALLENGE: Marlon Brutal #shorts

 

6 Komentara

    Kakva šmekersa odluka po pitanju finansija ali i realno nije klub kriv što ga vlast sankcioniše.

    Odlaskom Abramovica Celsi je ostao obezglavljen,i hitno treba naci zamenu,da bi taj sjajni klub isao dalje putem uspeha!!!!

    Ocigledno nije bilo drugog resenja pa se zadovoljio time.

    Bojim se da će sa odlaskom Abramoviča i Čelsi krenuti nekom losom putanjom. Nekom stranputicom.

    Bilo kako bilo,uradjeno jeono sto je moralo,neke stvari se nece u skorije menjati na bolje.

    Bas me zanima da vidim ko će biti novi vlasnim Čelsija. Mora sto pre

Postavi odgovor