Senzacija: Al Hilal u finalu Svetskog klupskog prvenstva, Flamengu presudio "egzekutor" Argentine

Fudbaleri saudijskog Al Hilala plasirali su se večeras u finale Svetskog klupskog prvenstva, pošto su u marokanskom Tandžeru pobedili brazilski Flamengo sa 3:2.

Al Hilal je poveo u četvrtom minutu golom Salema al Davsarija sa penala, Perdo u 20. minutu poravnao rezultat na 1:1, ali je Al Davsari u devetom minutu nadoknade vremena ponovo sa bele tačke doneo prednost saudijskom klubu.

Taj drugi penal skrivio je Žerson i zaradio drugi žuti karton, tako da je Flamengo u nastavak meča ušao sa igračem manje.

Podsetimo, Al Davsari se proslavio na Mundijalu u Kataru, kad je Saudijska Arabija načinila senzaciju, savladavši kasnijeg prvaka sveta Argentinu upravo golom 31-godišnjeg Saudijca.

Lusijano Vieto je u 70. minutu povisio na 3:1, na asistenciju Al Davsarija, čime je Al Hilal napravio veliki korak ka finalu. Flamengo je do kraja meča uspeo samo da ublaži poraz pogotkom Pedra u 91. minutu.

Al Hilal će se za titulu na Svetskom klupskom prvenstvu u Maroku boriti sa pobednikom drugog polufinala u kojem će se sutra sastati egipatski Al Ahli i Real Madrid.