Srbi glavne zvezde u Salernu - Vlahović i Kostić "izrešetali" Očou (VIDEO)

Fudbaleri Juventusa savladali su u gostima Salernitanu rezultatom 3:0 u okviru 21. kola Serije A.

Trgla se “stara dama” posle poraza od Monce i nalazi se opet na pravom koloseku. Prvo je izbačen Lacio u Kupu, a sada je ubedljiva bila u Salernu i to na pogon srpskih fudbalera.

Dušan Vlahović je doneo prednost Juventusu pogotkom sa bele tačke. Pogodio je Očoa stranu, ali nije mogao da ukroti jak udarac srpskog napadača. Penalu je prethodio faul nad Miretijem.

Na 2:0 je povisio Filip Kostić, a asistent mu je bio upravo Vlahović. Nehotice, mora se priznati. Šutirao je Dušan desnom nogom, nije to baš najbolje izveo, ali je to sve pratio brzonogi Kragujevčanin, stigao je do lopte pre Meksikanca i poslao ju je u mrežu.

Sa ovim rezultatom se otišlo na pauzu između dva poluvremena, a u drugom delu je Partizanov đak nastavio u istom ritmu.

Posle samo dva minuta nastavka, Vlahović je stigao do drugog pogotka. Presekao je Fađoli loptu, odmah ju je prosledio ka srpskom napadaču, a on je bio neumoljiv i snažnim udarcem je savladao Očou.

Mogao je Juventus da do kraja utakmice postigne još koji pogodak, ali se prvo isprečila prečka kod šuta Di Marije, a potom i stativa prilikom pokušaja Kina.

Juventus posle ove pobede zauzima desetu poziciju, dok je Salernitana 16.