U isto vreme na terenu, ali i u odelu – u figurativnom smislu. To vam je Aleksandar Lazevski, kapiten i ključni šraf OFK Vršca, a ujedno i predsednik kluba, koji će večeras (19.00 TV Arena sport) gostovati Crvenoj zvezdi u meču četvrtfinala Kupa Srbije.
Sada već fudbalski veteran, osvajač čak šest šampionskih titula sa Partizanom, tri trofeja Kupa i učesnik svih šest mečeva Lige šampiona pre 14 godina – ushićeno iščekuje povratak na Marakanu, gde je u crno-belom dresu neretko izlazio kao pobednik i rado se seća tog perioda. Ipak, sada u drugačijoj ulozi, u neku ruku i podređenoj, pošto je Zvezda u ovom trenutku preveliki zalogaj za većinu Superligaša, a kamoli za klub iz Banata, koji je tek u povoju.
SPREMI SE ZA BESPLATNU ZABAVU: Preuzmi BONUS DOBRODOŠLICE OD 5.000 RSD + 100 FREEBET-OVA na Super Heli igri – registruj se na sajtu meridianbet.rsili putem mobilne aplikacije.
Međutim, iznenađenja su moguća, ne toliko česta, ali, opet moguća, pa u tom tonu Aleksandar Lazevski započinje razgovor za Meridian sport.
“Dešavaju se čuda, ali baš takva… Ipak, imamo nadu, fudbal je pokazao da je sve moguće. Dolazimo na Marakanu, pa šta bude – biće”.
Situacija u Vršcu nije idealna, ali čelnik kluba u kopačkama ne pravi pritisak…
“Nažalost, igraćemo plej-aut, iako smo bili blizu plej-ofa. Kao da nas je poremetilo to saznanje da ćemo igrati protiv Zvezde i kako se približavala utakmica skrenula misli sa naše prvoligaške borbe, pa smo, eto, ušli u neku crnu seriju, ali nadam se da će meč na Marakani dati vetar u leđa da uspešno završimo sezonu i ostanemo u PLS-u” ističe Lazevski.
Iako gazi 36. godinu, agilni defanzivac ne planira još uvek da okonča karijeru, protkanu mnogim uspesima i trofejima.
“Šta znam… Igraću još malo, videću koliko će to trajati. Ljudi mi pričaju da igram dokle god budem mogao, meni, iskreno, prija da budem na terenu, ne osećam se nešto specijalno inferiorno u odnosu na druge, tako da dok god je tako, ja ću, što se kaže – da se jurim” priča kroz smeh nekadašnji reprezentativac Makedonije.

Nezaobilazna tema – Partizan. Klub u kome je fudbalski “prohodao”, kasnije prošao sve kategorije i došao do prvog tima za koji ga vežu samo najlepše moguće uspomene.
“Stvarno mi je žao zbog te situacije u Partizanu koja se dešava, ali nadam se da mogu da smognu snage da u finišu trke mogu da dođu do titule. Opet kažem, čuda se dešavaju… Čujem se sa bivšim saigračima, trenutno je Marko Jovanović pomoćnik Duljaju, video sam se skoro i sa Lolom Smiljanićem, koji je sada trener u OFK Beogradu, Sašom Ilićem. U kontaktu smo, pričali smo i o ovoj utakmici Vršca protiv Zvezde, tako da je naš odnos stvarno fenomenalan i dalje” završava Lazevski priču za naš portal.
Podsetimo, u ostalim parovima četvrtfinala Kupa sastaju se još: Partizan – Voždovac (15.00), Čukarički –Vojvodina (17.00), dok će 11. aprila svoj susret odigrati Radnički Kragujevac i Novi Pazar.
Milojević s oprezom pristupa duelu u Kupu: Poštujemo svakog protivnika
Trajković se pokajao: Preterao sam, naravno da bih voleo da ponovo radim u Srbiji!
BONUS VIDEO:



Goran Munic
Lazevski je izgleda sve u Ofku Vrsac,i igrac i predsednik i sve haha