Fudbaleri Atletiko Madrida savladali su na svom terenu ekipu Betisa – 2:0 (0:0), u utakmici sedmog kola španske Primere.
“Jorgandžijama” je ovo bila treća pobeda u prvenstvu i sada su drugi na tabeli sa 11 bodova, ali i utakmicom manje od prvoplasiranog Reala koji ima 13.
Betis je doživeo i četvrti poraz u sezoni i trenutno zauzimaju desetu poziciju.
Bila je ovo tipična utakmica ekipe Dijega Simeonea.
Zatvorili su prilaze svom golu, iskoristili šanse koje su im se ukazale i došli do pobede.
Prvih 45 minuta nije donelo previše uzbuđenja, pa se tako na odmor otišlo sa najnepopularnijim fudbalskim rezultatom.
U nastavku je domaćin uspeo da slomi otpor gostiju i zasluženo dođe do nova tri boda.
Fudbaleri samo što su izašli na teren u drugom poluvremenu, a već je na semaforu pisalo 1:0. Strelac je bio Markos Ljorente.
Konačan rezultat postavio je Luis Suarez u prvom minutu sudijske nadoknade. Bio je to njegov četvrti gol u Primeri ove sezone, čime se izjednačio sa Pakom Alkaserom i Ansuom Fatijem na prvom mestu liste strelaca.
Atletiko Madrid u narednom kolu gostuje Osasuni, dok Betis dočekuje Elče.
LaLiga, 7. kolo:
subota:
Barselona – Real Madrid 1:3 (1:1)
Fati 8 – Valverde 5, Ramos 63 (p), Modrić 90
Osasuna – Bilbao 1:0 (0:0)
Garsija 81 (p)
Sevilja – Eibar 0:1 (0:1)
Kike 41
Atletiko Madrid – Betis 2:0 (0:0)
Ljorente 46, Suarez 90+1
nedelja:
14:00 Valjadolid – Deportivo
16:00 Kadis – Viljareal
18:30 Hetafe – Granada
21:00 Sosijedad – Ueska
21:00 Levante – Selta
petak:
Elče – Valensija 2:1 (2:0)
Đozan 19, Fidel 37 – Lato 74



Nidza007
Suarez opet pokazao dominaciju i zasto je odlicno pojacanje za Atletiko.. Barsa ce da zali sto je oterala ovakvog igraca.
Flaki
Atletiko po svom nastavlja…rutinski iz Xu1 i od 0-2 golova.