Bajern da "fore" konkurentima, pa ih u direktnom duelu "pregazi" (VIDEO)

Fudbaleri minhenskog Bajerna slavili su protiv Uniona iz Berlina rezultatom 3:0, u utakmici 22. kola nemačke Bundeslige.

Bavarci su u ovaj meč ušli kao drugoplasirani tim u prvenstvu, gosti su se nadali da u međusobnom duelu mogu da dođu do povoljnog rezultata, kojem bi se najviše obradovao lider Borusija iz Dortmunda, ali šampion je odigrao odličnu utakmicu.

Pogled na tabelu pre utakmice mogao je da pruži nadu neutralnom posmatraču da će trećeplasirani gosti iz Berlina namučiti Bajern i tako dodatno učiniti interesantnom i još neizvesnijom borbu za šampiona Nemačke, ali mašinerija Julijana Nagelsmana pitanje pobednika rešila je već u prvom poluvremenu.

Od samog početka meča domaćin je imao terensku inicijativu i veći posed lopte (posle 20. minuta 70:30), a do pogotka je stigao u 31. minutu kada je Čupo Moting sjajno reagovao posle prodora i centaršuta Komana sa desne strane i glavom spakovao loptu u mrežu gostiju.

Asistent kod prvog gola duplirao je prednost Bavaraca u 40. minutu posle odličnog solo prodora i rutinske realizacije.

Već tada je bilo jasno da je tim iz Minhena u dobrom raspoloženju i silno motivisan izašao u ovaj duel protiv rivala iz prestonice, a u prvom minutu sudijske nadoknade stigli su do novog gola i ubedljive prednosti.

Miler je sjajno proigrao mladog Musijalu koji se dobro snašao i postigao svoj 11. gol u ovoj sezoni u nemačkom šampionatu.

U drugom poluvremenu Bajern je spustio gas, kao da su se štedeli ne želeći da usled susnežice po veoma klizavom terenu rizikuju neku povredu pred važne duele koji ih očekuju u nastavku sezone, kako u domaćim, tako i u međunarodnom takmičenju.

U nastavku nije bilo promene rezultata, a u tim domaćih vratio se Mane koji je dugo vremena bio odsutan zbog povrede.