Na kongresu održanom u Parizu izglasana je odluka o promeni Statuta po kojoj se predsednik Evropske kuće fudbala može kandidovati tri puta, odnosno koja je Aleksandru Čeferinu omogućavala da se kandiduje za četvrti mandat posle isteka aktuelnog u 2027. godini.
Ipak, evropski mediji prenose da i pored pobede svoje ideje, zbog koje je nedavno ostao bez jednog od najbližih saradnika Zvonimira Bobana, Slovenac se neće kandidovati za još jedan mandat.
EKSKLUZIVNO: Preuzmi najveći BONUS DOBRODOŠLICE OD 5.000 RSD + 10 POKLON WIN&GO RUNDI potpuno besplatno – registruj se na sajtu meridianbet.rs ili putem mobilne aplikacije.
Čeferin se dotakao i projekta Superlige, a u argumentaciji protiv novog takmičenja, kao argument je koristio Crvenu zvezdu i Jugoslaviju, kako bi dočarao koliko je bitan osećaj zajedništva i pripadnosti UEFA porodici.
“U proteklih 70 godina UEFA je pomogla u gradnji evropskog sportskog modela. Mislim da je to sjajan primer evropskoh jedinstva, a to nam je potrebno jer Evropa nije tako ujedinjena kako bi trebalo da bude. Da ilistrujem ovo, navešću primer iz mog regiona, iako Slovenija više nije tamo, mogu da vas uverim da se Jugoslavija nikada nije osećala delom Evrope više nego kada je FK Crvena zvezda osvojila Kup šampiona 1991. Ali, to je bila pobeda koja je generisala jedisntevn osećaj ponosa i pripadnosti. A opet, Jugoslavija se nije nikada osećala više izolovanom nego kada je izbačena sa Evropskog prvenstva 1992. Zbog razloga koje svi znamo. A legenda fudbala Dejan Savićević može da vam kaže više o tome”, istakao je Čeferin.
Serija A: Kad ni 3,5 milijarde nisu dovoljne da se stane na “zelenu granu”
BONUS VIDEO:



stefan
Namestio sebi priliku za 4-ti mandat pa se predomislio
drina
Zao mi je sto ide Slovenac,nekako je bio sjajam za male klubove
darija
LŠ je sjajno takmicenje,i jeste Zvezda dobar pokazatelj
stasa
Ceferin je sjajno radio u Uefi,dobar je predsednik
nikolija
Sigurno je odbijena promena Statuta,koji bi mu dao pravo na sledeci mandat!!!
emir
Nakupio se para,dosta vise,sad nekp drugi treba da dodje na njegovo mesto
viktor
Poceo polako da gubi vecinu i zato se povlaci!