Partizan u kvalifikacijama za Ligu šampiona! Severina i Jovanović razbili mit o ukletom Brdu

Partizan je ispunio cilj koji je zacrtao na početku sezone. Pobedom na Banovom brdu protiv Čukaričkog je obezbedio drugo mesto i kvalifikacije za Ligu šampiona, pa će rasterećeno moći da uđe u poslednje kolo – 1:0.

Ovom raspletu je kumovao trijumf lučanske Mladosti, koja je tako pečatirala TSC na trećoj poziciji. Opet je daleko bio Parni valjak od blistave igre, po ko zna koji put se oslanjao na supermoći Aleksandra Jovanovića, u čije kvalitete se na licu mesta uverio selektor Srbije Dragan Stojković, međutim, na kraju je slavio i prekinuo lošu tradiciju, jer prethodne tri godine nije slavio na Brdu.

SPECIJALAN POKLON STIŽE: Registruj se i opremi stan – vaučer od 10.000 EUR te čeka!

Ako mogli žargonski da se izrazimo za prvo poluvreme Partizana, opisali bi onako kako fudbalski laici umeju da prokomentarišu za nekog pojedinca – nije se pojavio na terenu. Bezidejno je dosta izgledala igra crno-belih, nisu uspevali da naprave ozbiljniju šansu pred golom Samurovića, dok je na drugoj strani kod Jovanovića bilo izuzetno vrelo.

Delovalo je Parni valjak dosta čitljivo, a i energetski je bilo daleko od potrebnog nivoa, što su domaći igrači koristili i ugrožavali gol gostiju iz Humske. Već u sedmom minutu je Zahid izgubio loptu na sredini terena, Sisoko je video rupu i izbacio Mela samog ispred Jovanovića, ali je Kovačević stigao i blokirao njegov pokušaj u poslednjem momentu.

Pokušavao je Docić svojim pasovima da probije odbranu Partizana u nekoliko navrata, a kada mu je to jednom uspelo, Jovanović je morao da oblači odoru heroja. Izigrali su kapiten Čukaričkog i Ivanović na dupli pas Stojkovića i bivši član crno-belih je imao fenomenalnu priliku, međutim, sjajno je reagovao možda i najbolji igrač ove sezone u redovima Parnog valjka.

Želeli su izabranici Alberta Nađa da prebace težište igre na polovinu Čukaričkog, ali im je slabo to polazilo sa rukom. Zahid je bio dosta dobro zatvoren, Natho je bio više na poziciji osmice, a nije ta ideja previše urodila plodom, jer je Norvežanin, kao i ostali ofanzivci bio dosta zatvoren, pa samim tim nisu uspevali ni da iskreiraju šanse da makar po boku Kalulu i Severina probijaju direktne čuvare.

Saldanja je već od 19. minuta morao da pazi da ne dobije drugi žuti karton, pa se nekako više koncentrisao na to, nego na samu igru, a u par navrata je bio, čini se, na ivici isključenja. Pokušaj vredan pomena za Partizan u prvom delu je imao Ovusu, kada je lukavo gađao sa 16 metara, ali je lopta otišla malo preko prečke.

Ubedljivo najagilniji je bio, kao i u prošlom susretu, ali je neprelazna prepreka u prvih 45 minuta za njega bio Aleksandar Jovanović, koji je kao hobotnica skinuo još dve odlične prilike za brzonog ofanzivca. Koliko je Partizan zapravo loše delovao, pokazala je situacija kada je sevnula kontra Brđana, a prethodno su se Antić i Ovusu sudarili jer su obojica hteli da upute udarac ka golu, ali srećom u nastavku je Kovačević iskoristio klizanje Ivanovića i sprečio da ugrozi gol gostujuće ekipe.

Nije tim Alberta Nađa ništa bolje izgledao na start drugog dela, ali je uradio ono što Čukarički nije – dao gol. Presekao je Kovačević loptu, koju je Stojković poslao na drugu stranu do Severine, koji ju je prihvatio i snažnim udarcem poslao u mrežu – 0:1.

Imao je par minuta posle gola šansu domaćin da izjednači, ali je udarac Ivanovića ponovo odbranio Jovanović.

Najbolju šansu u drugom delu za Brđane propustio je Tošić. Centaršut Docića iz prekida je prvo pokušao u gol da pretvori Vukašin Jovanović, ali je na gol liniji intervenisao Kovačević, a na odbitak je naleteo levi bek Čuke i prebacio čitav gol sa pet metara.

Odličnu priliku je imao i Nikola Stanković, kada je pobegao Severini, ali nije mogao da probije bedem koji je postavio čuvar mreže Partizana. Odbranili su se crno-beli do kraja, pokušavali iz kontre da priprete, ali isti rezlultat je ostao na snazi.