KRIZA U BARSELONI Klub izgubio 220 miliona, najavljeni brojni odlasci

Fudbalski klub Barselona pretrpeo je ogroman finansijski udar tokom krize koja je uzrokovana pandemijom koronavirusa.

Šampion Španije u fudbalu je kao i ostali klubovi u državi, ali i šire, ostao bez značajnih prihoda. Ugledni sportski list, “Marka”, prenosi da su Katalonci siromašniji za više od 220.000.000 evra.

Klub je uskraćen prihoda od prodaje karata, zatvorene su zvanične prodavnice kluba i muzej na stadionu “Kamp Nou”. Takođe su prekinute sve klupske akademije koje su se održavale širom sveta.

Čelnici Barselone već su preduzeli potrebne mere. Igračima, stručnom štabu i ostalim zaposlenima plate su već smanjene. Klub je zahvaljujući tom potezu uštedeo između 40 i 50 miliona evra, međutim to nije dovoljno da bi se održao pozitivan balans.

Kako dalje piše “Marka”, izvesno je da će neki igrači morati da napuste klub, a među prvima se pominju Nelson Semedo, Arturo Vidal i Žan-Kler Todibo.

Konačno je i zvanično: Marko Nikolić preuzima ekipu iz Lige šampiona

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Euro 2008 i 2012, Španija dominira | Fudbalski Kutak iz karantina EP09

91 Komentara

    da li ce ova kriza zaobici neki klub to me interesuje

    Malo mi je neverovato sve ovo. Ma ustvari, ništa im ne verujem.

    Gubici su ogromni u svim sverama zivota, al u sportu su zaista ogromni. Narocito u fudbalu, koji je sport gde se ulazu ogromna sredstva, tako da sto je klub veci i finansijski kolaps je jaci.

    Prodaju ime stadiona I semeda I visala I eto I’m nazad 300 mil lagano izvuce se oni

    Ne sekiram se za njih,nadomestice oni to lako

    Pozajmi će od pikea

    Nisu samo klubovi kao sto je Barselona pretrpeli velike gubitke, sve izgleda vrti oko 10najcaih klubova i to je to. Za njih nema zime oni ce ubrzonstati na noge. Sto ne pisu o manjim klubovima i njihovim gubitcima.

    Prodaju ime stadiona nece bas sve irgace prodati, mislim da je to jako pametan potez

    Opet prazne price.. Juce se pricalo o kupovini igraca, a danas o odlascima brojnih igraca, ma vazi..

    Nije iskljuceno da ce dosta igraca prodati, ipak ih je ovo stanje dobro uzdrmalo

    cudi me da nisu imali neki stek i da ih je ovo toliko poremetilo

    Jeste kriza i jeste to gubitak ali ne bas toliki kada oni razmišljaju i pregovaraju o pojačanjima ,znaci da imaju novac ,tako da ne treba naduvavati priču

    Cim prodaju igrace naravno da razmisljaju i o dovodjenj.

    Ma kakvi nema nista od toga,niko otici nece,Barsa je to ipak

    Sve to stoji, da su u gubitku, ali bas tolikom, ne bih rekao! Evo i zašto. Da je ovo napisao Mundo Deportivo pa da poverujem, ali posto je u pitanju Marka, koja je privrzena Realu, ovo je cista insinuacija, isto kao jad bi kod nas Pink rekao da je KK Partizan pred stecajem
    !

    Ne brinem se ja za njih…

    Jak je to klub da bi upao u velikoj krizi

    Cudno da tako veliki klub ima krizu mada sve je moguce

    Kolike pare zgrcu ovo nece ni osetiti

    Nadam se da ce brzo da se povrate. Siguran sam da su u velikom gubitku

    Potpuno bezbolno za njih, a i ovi odlasci su nebitni!

    Barsa u krizi a kao zainteresovana za svakog moguceg igraca…

    Korona uzima maha… Mnogo je para izgubljeno…. Kada će se oporaviti teško je reći…

    Ovi sto odlaze bolje da nisu ni dolazili

    Nekprodaju Mesija i tu im je kraj svake krize…

    Velik je to klub, ne verujem da će ga ovo baciti na zemlju

    Smanjiti troskove i plate, redukovati igracki kadar i opstace se nekako.

    Šta će da radi Mesi?

    Da igra fudbal kao i do sada

    Nadam se da ce se sto pre izvaditi iz krize

    Daj odlucite se jel propadaju ili svaki dan dovode nekog fudbalera

    Da je gubitak veliki, jeste. Nadam se da ce se brzo izvuci iz krize.

    Ma samo drame, bezveze prave neku frku ili ti pricu da se samo pise o njima

    Barsa ima novac ne znam zasto drame toliko.

    Ako je ona pretrpela tolike gubitka kolike su pretrpeli ostali klubovi, po njihovom ostali klubovi su pred gasenjem

    Velika cifra

    Mnogo su otišli u minus

    Pa.prodaju dva igraca pare povrate i idemo dalje.

    Pa i ako odu nije strasno Barselona je jaka svakako.

    I onda bi da nastave takmicenje,pa tek tu sto ce izgubiti para

    Neee vratiće dosta, sponzori, tv prava itd

    Šta je to za njih, ovih 20 godina unazad su uzeli brdo para, koliko su dobili samo za Neimara od PSGa

    Djur za Nejimara od PSG nisu dobili dinara, jer je Nejimar sam sebe otkupio i presao u PSG

    Velik je to klub izvucice se

    Ako Barcelina nema para, ja stvarno nzm onda ko moze da ima

    Nije to malo par cak i za njih

    Kako malo i previše

    Par igraca na prodaju i bice jos u profitu

    Zamislite tek da su morali da vrate pare i od tv prava…

    Kako mislite da dovedete Neimara, za siću sigurno neće doći

    Napraviće neku foru

    Toliko kukaju da ispada kao da ce se raspasti

    Barsa je bas na veliko gubitku, koliko oni samo dobiju kesa od obilaska stadiona i karata. Ne znam kako ce to nadoknnaditi.

    Za njih se ne sekiram oni ce do pocetka sledece sezone biti na nogama, problem je sa manjik klubovima oni ce se tesko oporaviti

    Pa kad je ovakav klub u krizi šta reći za ostale auu znači da je situacija katastrofalna

    Nadoknadice oni ove gubitke vrlo brzo

    Svi su u krizi zato mi je i nelogicno da su onolike cifre za neke igrace

    Oni bi napustili klub i da nije ovo bilo sa corona virusom

    Ne sekiram se za njih oni se ljudi gadjaju milionima

    Ako su oni u ovoliko problemu, kako li je u manjim klubovima.

    E davidimo koliko će veliki sada biti veliki kadda se nema para.

    Prosto skroz ocekivao, svi velikani su u ozbiljno problemu

    Ova 3 igraca ne vrede 100.000.000 zajedno. Nadoknadice ovo Barsa za par meseci.

    Cim krene da se igra, vratice se to sve.

    Čim počne da se igra,sve će nadoknaditi..A i nek smanje troškove

    Oni koji spadaju za dobrodrzece nadrljali, zamislite tek ostale klubove

    Svi kukaju kako propadaju a samo dva meseca ne igraju! Ništa mi nije jasno.
    Koje su igre tu u pitanju?

    Ovo je samo pocetak, kad veliki klubovi imaju problem, mali ce biti izbrisani sa sportske mape. Zalosno sta je uradila ova pandemija.

    Koje se sve mutljavine u tom klubu, nije ni cudo sto ne mogu da se pokupe

    tako da od Martineza nema nista,a on decko hoce samo u Barselonu da dodje,takav gigant a u krizi,za nepoverovati

    zamisli kada je jedna Barsa u krizi covece,sta onda reci za ostale klubove,nikada ne bi rekao

    Pa da,prodaja igraca ce dobiti na finansijama,ali sta ce biti sa njihovom igrom,Barcelona bas u problemu.

    Nije samo Barsa na gubitku..zalosno je sta se desava..

    Pitanje je dana kada će Barsa da propadne

    Barcelona je najveci klub u evropi, izaci ce iz ove krize jos jaci!

    Ja verujem da ce se sve resiti cim krene da se igra.

    Pa sad posle ovog stanja mora i da bude takvo stanje

    Pa oni bas vise od ostalih,pricaju o finansijskom gubitku.

    Pa zato što su nagrabusili najviše

    Izvucice se barsa iz krize, imaju zvucna imena prodace nekog igraca i to je to.

    Sumnjivo, ili zele mozda da se otarase ovih igraca!

    Sad ce da prodaju jednog dva igraca i polako ce da napune budzet, nama zime za njih

Postavi odgovor