Poznati fudbalski sudija Raka Đurović ocenio je da pokazatelji broja dosuđenih penala za Crvenu zvezdu i niški Radnički ne ulivaju nadu.
Nekadašnji arbitar je u svetlu najnovijih statističkih pokazatelja da je Zvezda tim sa najviše dosuđenih penala u Evropi, ali i da je je superligaš iz Niša takođe u vrhu pokomentarisao kakve posledice to ima na domaći fudbal.
-Na prvi pogled, to pokazuje da se u Srbiji igra najbolji i najofanzivniji fudbal. Za nas koji ozbiljnije gledamo i pratimo naš fudbal, to pokazuje koliko mi klizimo nizbrdo što se tiče statusa, jer se do te mere favorizuju neki klubovi, da to nema smisla. Zato ne vidim ništa dobro u ovoj statistici, bojim se da fudbal nema smisla da se igra na ovakav način – rekao je Đurović za Večernje novosti.
Bivši sudija kaže da je Radnički u prethodne dve godine bio toliko favorizovan da je to postalo skandal.
Priču je nastavio apostrofirajući podaničku ulogu sudija, koji su postali ljudi zadatka.
-Nikad nismo imali ovoliko sudija koji sude po zadatku kao sad. Uvek su se favorizovali veliki klubovi širom Evrope, ali kod nas je skandalozno na koji način se to radi. Na našoj sudijskoj listi imate 50 procenata arbitara koji su tu po zadatku došli, posle nekih obavljenih zasluga, koje nemaju veze sa njihovim kvalitetom. Takve forsiraju još u mlađim kategorijama, kasnije se priklanjaju onome ko ima veći uticaj.
Đurović tvrdi da je ova statistika pokazala je da sudije u Srbiji sude po direktivama i osvrnuo se na period kada je on bio u Sudijskoj komisiji.
-Bio sam član komisije i kada sam objašnjavao sudijama kako treba da se ponašaju, oni su mi odgovarali da bi to bilo pogubno za njih. Govorili su mi ako tako sudimo nema nam napretka – zaključio je Đurović.
DŽERARD PREDLAŽE: Podignite statuu Klopu ispred Enfilda!
OBAVEZNO POGLEDAJTE: Izjava Filipa Krajinovića, posle plasmana u finale | Adria Tour 2020



Sandra
Smeši nam se crnogorski scenario, samo polako…
Igorconga
Zato kad dodju kvalifikacije za Evropu se sce raspozba i vidi, pa niko nije lud ni blesav! Savez je najveći krivac za ovakvo stanje i favorizovanje klubova!
Diarra
Pa jasno je da ako ne sudis po direktivi da beces napresovati na listi! To pocinje još od Amaterskog nivoa i to od okruga, pa Zone, onda te nagradjuju i ides u Srpsku ligu, pa i ako tamo ispunis uslove, onda ides Prvu ligu i konačno SLS!
filippK
Odvratnoa za nas fudbal da toliko penala bude dosudjeno… A sve u ligi, nista u LS i LE… Tako da je problem ocigledno do lige i namestanja utakmica..
Lidija
Svaka mu je na mestu, sve je upravu, odavno nam fudbal propada
Peca
Tako je gospodine Rako,polako doci ce sve na naplatu….
Nikola
Odavno je nas fudbal propao
Scar
Pa ovakvo je stanje u našem a i svetskom fudbalu deceniju u nazad pa pogledajte samo dokle je dogurao Feliks Brih zato mi nisu jasni oni koji se oko toga toliko uzbuđuju. A do juče su isti ti koj sada daju izjave i čude se koristili sve to tako da mi ama baš nije jasno kako se to pamćenje gubi posle samo nekoliko godina.
Vaki
Bice nas fudbal bolji
zizi
za nasu ligu dovesti sudije s drugog kontinenta…
Masa
U pravu je Raka,ovom nasem fudbalu nema spasa
Tina
Ima, nismo toliko katastrofalni
Kica91
Nikada vise necemo imati fudbal kao u staroj Jugi, na nasu veliku zalost
Mića3
Na žalost poslednjih godina naš fudbal je katastrofalan.
Zorica
U pravu je sudija kad kaže da je Radnički u prethodne dve godine bio toliko favorizovan da je to postalo skandal.
Nemanja
Nas fudbal je odavno krenuo nizbrdo ,sad si na samom dnu …strasno šta su napravili lopovi od ljudi .
jakov
da li sada vide cigani ocemu se ovde radi,i ko mora da bude sampion drzave,najvise dosudjenih penala u evropi ejjjjjjjjjj,olosi jedni,ali vi ste pokazali pravo lice u derbiju i protiv TSC a,koliko zapravo mozete kdada vam se ne pomaze
nikola
napokon se nasao neko ko ce reci istinu,eto same sudije su otvoreno rekle da ne smeju da sude kako treba ,nego kako mora,da bi napredovale
Rade Vulic
Konacno neki sudija da izadje i kaze pravo stanje u nasem fudbalu, verovatno ce ga osudjivati za izjavu ali sto posto je upravu.
Goran 22
Nazalost sto posto je upravu, mnogo se favorizuju nekolicina klubova, sto mnogo utice na kvalitet naseg fudbala. Penali i crveni kartoni su postali svakodnevnica
Jelena
Jos jedno polje gde se brukamo. Odavno smo preterali sa fudbalom
Anci
Upravo tako, nasa liga odavno ide u propast.. Namestanje meceva, favorizovanje nekih klubova, guranje igraca koji nema pojma o fudbalu, itd.. Mogla bih do sutra nabrajati
Luka 22
Sto je nakgore nas fudbal sve vise i vise klizi niz brdo, treba krenuti od tih sudija koji rade po direktivi nekog drugog. Kad bi njih precistili mislim da bi kvalitet fudbala dosta porastao
Anci
Slazem se sa tobom Luka22.. Od njih prvo treba krenuti generalno ciscenje, a onda i neke iz fotelje