Legendarni Brazilac potpuno iskren: Da nije fudbala, završio bih u zatvoru!

Nekadašnji brazilski fudbaler Matuzalem priznao je da je život u favelama itekako uticao na njega i njegovu igračku karijeru.

Matuzalem se najpre prisetio svog detinjstva i podvukao da ga je fudbal odvukao od nasilja.

-Da se ne lažemo, da me svojevremeno Vitorija Baija nije zvala na probu verovatno bih završio kao i mnogi moji drugari iz detinjstva: u zatvoru ili na groblju. Živeli smo u siromašnom kraju, puno je droge i kriminala bilo na ulicama.

https://youtu.be/fhrVsp7NqTE

Nešto kasnije usledio je prelazak u Napoli, ali..

-Bio sam mnogo srećan, ali pojma nisam imao o svetu oko mene. Čim sam došao, pitam mister Novelina: ‘Kad igramo protiv Juventusa i Intera’. On odgovara: ‘Moraćeš, sine, malo da se potrudiš, mi igramo u Seriji B’. Istina, te sezone smo se i plasirali u Seriju A.

Ipak, bilo je i lepih momenata u Seriji A.

-Kad sam prvi put video Robrta Bađa pored mene zaplakao sam od sreće. On je za mene bio legenda iz finala Svetskog prvenstva 1994, gledao sam ga kao dačeka. On i Ronaldinjo, koga znam iz mlađih selekcija Brazila, bili su bez sumnje najveći fudbaleri sa kojima sam igrao.

Svakako najlepše fudbalske dane Matuzalem je proveo u Šahtjoru, s akojim je bio redovan učesnik Lige šampipna.

Prisetio se i dolaska u taj klub.

-Sačeka me gospodin Lučesku i prvo što me pita: ‘Koji si beše ti?’ Kasnije mi je postao kao otac – pojasnio je Matuzalem.

ZVEZDA TRLJA RUKE Šampionu se “smeši” pola miliona evra

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Zdravko Kuzmanović: RADOMIR ANTIĆ JE BIO VELIKI GOSPODIN! Ako Zvezda pozove… Serija A – LUDILO!

TO JE LJUBAV! Pekar skuplja milion evra za pomoć Anderlehtu

44 Komentara

    Sta je to novo za fudbal? Svakako je opste poznato da dolaze neskolovani, iz siromasnih porodica itd…

    Dosta Brazilaca se ustvari sklonilo sa ulice svojim talentom, izgleda da tamo ne postoji treca opcija

    Imao je srece sto je na vreme povucen sa ulice.

    Dobro je kad priznaje hahah. vecina njih i dolazi iz favela. zato se svi okrecu fudbalu i treniraju ga da se spasu bede 😀

    Ili sport ili kriminal,pravo je izabrao 😉

    Takav je Brazil izuzetno lepa zemlja, al’ destruktivna, puna kriminala, losih uslova zivota.

    fudbal pomaze mnogima tu nema dileme ali dzabe i fudmal ako imas dve leve noge

    Ko zna koliko njemu slicnih je zavrsilo tamo gde je rekao da bi i on.

    Za Brazil nista cudno, ili uspes u fudbalu ili favela. A gledao sam dokumentarac o njemu, bio je opasan igrac

    Ima li i jedan Brazilac koga fudbal niije izvukao iz favele?

    Metuzalem?Koliko taj ima godina? 🙂

    Zasto svaki Brazilac sem Kake ima tu pricu iza sebe. Malo postaje dosadna cela prica. Pa onda leci komplekse uz pesmu sto me sada trazis pored njih toliko gde si bila kad sam bio niko

    Nije samo Brazilci, svi imaju neku tuznu pricu..

    Sport izvuce coveka iz raznih stvari

    Ali ne od glupih komentara 😀

    Mnogi se ne izvuku. Prosto covek je imao vise srece od drugih

    Sasvim solidno je igrao u Ukrajini. Prosecan igrac

    Sport spasava ljude a i sreca boga mi

    Svaka cast za njega to se zove vise srece nego pameti!

    Pa oni svi su imali dodir sa tim.favelama ,mnogi od njih su se izvukli iz toga ima i onih koji nisu

    Nisu svi imali srecu kao Metuzalem neki su nazalost pali pod okrilje droge ,to je tako u tim zemljama!

    Smatram da deca i treba da se okrenu sportu da bi se sklonila sa ulice i iz sveta droge!

    Pa stanard kod brazilaca, ili fudbaler ili kriminalac

    Ovaj je igrao fudbal kao metuzalem ?

    A dusica, bas mi drago sto nije u zatvor ?

    solidan igrac

    ?, ne znas ni ko je

    dosta tih igraca je odraslo u siromastvu i da nije bilo tog talenta svi bi bili u kriminalu

    A onda imamo Kaku, iz bogate porodice. I uvek na zemlji

    Neki su se i pored bogate karijere vratili tome,Adriano primer

    Sta ti je sreca u zivotu..to je cudo 🙂

Postavi odgovor