RAPSODIJA U BERGAMU Atalanta deklasirala Brešu, uz het-trik Pašalića

Fudbaleri Atalante deklasirali su Brešu na svom terenu rezultatom 6:2 (4:1), u okviru 33. kola Serije A.

Izabranici Đan Pjera Gasperinija ovom pobedom su se popeli na drugo mesto na tabeli, dok je Breša 19. sa samo teoretskim šansama da izbore opstanak pošto pet kola pre kraja zaostaju devet bodova za prvim timom iznad crte, Đenovom.

Atalanta je još jednom demonstrirala svoj ”totalni” fudbal i pitanje pobednika rešila već u prvom poluvremenu.

Kuriozitet ovog meča je da Atalanta nikada u istoriji nije postigla četiri gola u lokalnom derbiju protiv Breše. Večeras su vodili sa 4:1 već u 30. minutu.

Mrežu Breše načeo je Mario Pašalilić već u drugom minutu. Gosti su uspeli ubrzo da izjednače preko Ernesta Toregrose, ali je od tog trenutka Atalanta u potpunosti zagospodarila terenom.

Do kraja prvog dela u strelce su se redom upisivali Marten de Run, Ruslan Malinovski i Duvan Zapata.

U drugom poluvremenu fantastični Pašalić dolazi do het-trika.

Svoj drugi gol na meču postiže u 55, minutu, a samo tri minuta kasnije i treći, za vođstvo ekipe iz Bergama od 6:1.

Konačnih Atalanta – Breša 6:2, postavio je Slovak Nikolas Spalek u 83. minutu utakmice.

Atalanta u narednom kolu gostuje Veroni, dok Breša u derbiju fenjeraša dočekuje SPAL.