TRAŽI NOVI DOM Malme premešta Zlatanovu statuu!

Švedski fubaler Zlatan Ibrahimović je pre više od sedam meseci dobio bronzanu statuu ispred stadiona “Švedbank”.

I to je sa sobom donelo niz kontroverzi, pa su se navijači Malmea “obrušili” na statuu i u nekoliko navrata je “napali”.

Statui je odsečen nos, noga, na glavu joj je stavljena majica sa natpisima, a jednom je čak bila i zapaljena…

Sve zbog Zlatanove odluke da postane suvlasnik velikog rivala, Hamarbija.

Nakon poslednjeg napada koji se desio u februaru, grad Malme je statuu uklonio ispred stadiona, a najnovija odluka je da ona bude premeštena.

-Ona treba da ostane u ovom gradu, ali na nekoj drugoj lokaciji i radimo na tome – rekao je predstavnik za javnost grada Malmea.

https://meridiansport.rs/fudbal-liga-petice-bundesliga-zlatan-ibrahimovic-prepiska/

Zlatan Ibrahimović je rođen u tom švedskom gradu, gde je i započeo bogatu fudbalsku karijeru.

Na zidu slave grada Malmea nalazi se od 2012. godine, a tri godine kasnije grad mu je uručio i medalju kao počasnom građaninu.

Ipak, sada staje da vidimo gde će biti novi dom Zlatanove statue.

SIMPATIČNI KLUB IDE U ZABORAV Katanija pred bankrotom

OBAVEZNO POGLEDAJTE Fudbalski kutak iz karantina: Euro 2016. i ispunjen dečački san!

Živeo je na ulici, dobio na lutriji i sve poklonio omiljenom klubu!

51 Komentara

    Pa kad je zabio noz u ledja maticnom klubu 😀

    Kakav je sok i udarac za navijače Malmea bilo to kad je Zlatan odlucio da postane suvlasnik Hamarbija! Svedjani su poznati po umerenosti, nisu huligani, ali su se pretvorili zbog Ibrahimovica upravo u to, kao najgori vandali su Zlatanovu statuu oskrnavili, sto je u neku ruku i razumljivo, veliki revolt prema nekom u koga su do skora gledali kao u Boga!

    znaci veceg tripera u zivotu nisam video, necu vise nista komentarisati za ovo

    ako nastavi da igra kao bog u muzej umetnosti 😀

    Sto su ljubomorni na njega..Neka postignu i oni nesto u karijeri pa ce imati i oni statuu.

    Nek je premeste na otpad. Tu joj je mesto

    Zlatan je definitivno covek oko koga se uvek dize prasina, bilo na terenu ili van njega. Statua ce na kraju zavrsiti ispred stadiona kluba u kojem je on vlasnik

    Pa kada ih je izdao, maticni klub zamenio sa rivalom

    slazem se

    Nista se drugo nije moglo ni ocekivati.

    Pa neka ga odnesu ispred stadiona rivala čiji je suvlasnik postao.

    Videcemo,valjda je nece vise dirati i skrnaviti

    najvise su se pomucili oko nosa na statui

    Ovo je nesto najgore sto je mogao da uradi… Po*rao se na sve sto je uradio godinama tamo.

    Primereno ponašanje nema šta , strasno šta rade ljudi ,kakve glave lude

    Bože, kakva je ovo glupost i šta rade…

    Pa nemaju pametnija posla

    pa sta im je kriva statua, posle mi Srbi najgori

    Boze koji huligani,neznam čemu ovakvo ponasanje.

    Dobro je sto je nisu skroz unistili.

    Covek je to uradio zbog novca ne zato sto navija za protivnicki klub realno

    Ponikao je u tom, Malmeu zato mu sada nece oprostiti rivalski klub pa samim tim ni njegovu statuu

    Velika netrpeljivost fanova Malmea prema Ibri Uzalud

    U Njujorku kip slobode a u Malmeu Zlatan heheh

    Kakav vandalizam, a tako, izgledaju kao fin i tih narod

    Pa u svakom gradu ima ponekih vadalista koje rade ovakve stvari nazalost ne razumem ni ja cemu to

    Ovde su navijaci u pravu, jer oni znaju najbolje kako se osecaju!

    Pametno sto ce biti premestena😁

    Nije mi jasno zasto se nije vratio malmeu!

Postavi odgovor