ISTORIJA NA "EMIREJTSU" Arsenal slavio u goleadi protiv Evertona!

Fudbaleri Arsenala i Evertona odigrali su uzbudljiv meč u Londonu koji je završen pobedom domaće ekipe sa 3:2.

Najzaslužniji za trijumf “tobdžija” bio je Pjer-Emerik Obamejang, strelac golova u 33. i 46. minutu, čime se po broju pogodaka izjednačio sa Džejmijem Vardijem.

Prvi gol na meču postigao je Kalvet-Luin za Everton u prvom minutu, ali su do poluvremena izabranici Mikela Artete uspeli da dođu do preokreta.

Strelci su bili mladi Edvard Nketija u 27. minutu i Obamejang šest minuta kasnije.

Uzbudljivo poluvreme završeno je pogotkom Ričarilsona u četvrtom minutu nadoknade, kojim je Everton stigao do izjednačenja.

Drugo poluvreme počelo je novim golom Obamejanga, čime je ova utakmica ušla u istoriju kao jedina u kojoj su pogoci postizani u prvim minutima prvog i drugog poluvremena.

Everton se nije predavao do kraja meča, ali nije uspeo da dođe do izjednačenja, pa ga je Arsenal prestigao i sada ima bod više.

Mančester Junajted – Votford 3:0 (1:0)
(Fernandeš 42 penal, Marsijal 58, Grinvud 75)
Vulverhempton – Norič 3:0 (2:0)
(Žota 19, 30, Himenez 50)
Arsenal – Everton 3:2 (2:2)
(Nketiah 27, Obamejang 33 i 46 – Levin 1, Rišarlison 45)

PONEDELJAK

21.00 Vest Hem – Liverpul

DOBRA UVERTIRA PRED REAL Siti slavio u derbiju, Lester pao u finišu

OBAVEZNO POGLEDAJTE Crvena zvezda – Vojvodina 2:0 | Debitovao Dejan Stanković, navijači priredili „vatren“ doček