MOJZE KEN MATIRAO LACIO: Juventus rutinski slavio, Kostić i Sergej izašli ranije iz igre

Fudbaleri Juventusa su savladali ekipu Lacija na svom terenu u 15. kolu Serije A 3:0 (1:0).

Moiz Kin je postigao dva pogodaka na “Alijanc stadionu”, a Andruš Milik je stavio tačku na meč. Kostić je bio na terenu do 54. minuta, a sa druge strane, nebesko-plave je predvodio Sergej Milinković-Savić sa kapitenskom trakom. SMS je izašao u 78. minutu iz igre nakon oštrog duela sa Lokatilijem. Dušan Vlahović je propsustio meč zbog blaže povrede, ali se očekuje da će biti spreman za Svetsko prvenstvo u Kataru.

“Stara dama” je od prvog minuta bili bolji rival, izabranici Maksa Alegrija su stvorili veliki broj šansi, ali je Milik bio neprecizan na početku utakmice.

Kiks golmana Provadela kaznio je Kin u 43. minutu kada je sjajnim lob udarcem doveo Juventus u vođstvo (1:0).

Ponovo se isti akter našao u centru pažnje na početku drugog poluvremena, pošto se posle Kostićevog udaraca sa ivice šesnaesterca koji je uspešno zaustavljen, našao na pravom mestu i zakucao odibtak u mrežu protivnika (2:0).

Potencijalna briga za Srbiju pojavila se nakon što je Lokateli prilikom uklizavanja pogodio srpskog reprezentativca u list, posle čega je on ustao, ali je u 78. minutu ipak napustio teren.

Na prvu loptu ne deluje da je reč o ozbiljnijoj povredi, s obzirom na to da je SMS odigrao nekoliko kvalitetnih minuta neposredno posle udarca.

Tačku na pobedu Juventusa stavio je Milik pogotkom u 90. minutu.

Juventus je preuzeo treće mesto sa 31 bodom, dok je Lacio posle prvog ovosezonskog poraza na gostovanju u Seriji A, na četvrtom mestu sa bodom manje.

MILENKOVIĆ TRAGIČAR: Defanzivac Fiorentine “poklonio” Milanu pobedu! (VIDEO)

OBAVEZNO POGLEDAJTE:MUNDIJAL NA DLANU: Upoznaj Kamerun i osvoji dres! EP28 | Meridian