Povratak Nenada Lalatovića u Superligu Srbije odmah je podigao temperaturu u Novom Pazaru. Iskusni trener preuzeo je ekipu u osetljivom trenutku i već na startu stavio do znanja da ga ne zanima mirno proleće, već borba, identitet i jasna hijerarhija u svlačionici.
Posle višegodišnjih kontakata, saradnja je konačno realizovana nakon odlaska Vladimira Gaćinovića, o kojem Lalatović govori sa velikim poštovanjem, svestan da preuzima tim koji je već ostavio dubok trag u klupskoj istoriji.
Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!
„Čast je i moja velika želja da budem trener Pazara. Poziv se desio slučajno. Moj kolega Gaćinović je otišao, pozdravljam ga i kažem da je teško raditi posle njega jer je napravio sjajne rezultate, uveo je Pazar u Evropu. Ostavio mi je težak zadatak, ali daću sve od sebe. Navijači su me kupili davno, kada su me podržali dok sam vodio jedan drugi klub, a pobedili smo u Pazaru. Tada sam poželeo da radim ovde. Pazarci vole Pazar, ovde je to patriotski i ja sam oduševljen.“
Iako u timu vidi prostor za napredak, Lalatović ne krije da mu jedno ime posebno nedostaje.
„Voleo bih da mi je Adem Ljajić ovde, on je moj miljenik. Verujem da i dalje može da igra bar 20 minuta za našu reprezentaciju. Nažalost, nije tu, ali verujem u ove momke.“
Novi trener je sa tribina posmatrao težak poraz od Crvene zvezde (0:5) i već tada jasno identifikovao probleme. Poruka igračima je nedvosmislena – počinje nova faza, bez privilegija i bez sigurnih pozicija.
„Niko nema zagarantovano mesto! Dres Novog Pazara mogu da nose samo oni koji ginu, koji igraju u oba pravca i koji nakon utakmice imaju blatnjav dres. Moramo biti agresivniji, bliži igraču. Protiv OFK Beograda moramo da delujemo kao porodica. Ne volim kad misle da imam čarobni štapić, nemam ga, ali moji zahtevi moraju da se poštuju.“
Ambicije su jasno postavljene – mesto u plej-ofu i napad na istorijski trofej u Kupu Srbije.
„Moj san je finale Kupa Srbije. To je jedna utakmica, sve je moguće. Kad bih osvojio Kup sa Pazarom, onda mogu i da umrem! Voleo bih da me na kraju isprate onako kako su me dočekali.“
Na pitanje o realnim dometima ekipe i borbi za vrh tabele, Lalatović odgovara samouvereno, oslanjajući se na brojke i iskustvo.
„Neću da kukam. Verujem u igrače i klub. Od preko 500 utakmica koje sam vodio, svaka druga je pobeda. Posle Vladana Milojevića imam najviše pobeda u srpskom fudbalu, a nisam bio u Zvezdi šest godina. Znam da će meni biti lepo u Pazaru i da će vama biti lepo sa mnom.“
BONUS VIDEO:



katarina
Taj ima sličnu priču kad god preuzme neki novi klub, ajde da vidimo koliko će biti uspešan na klupi Pazara.
sofia
Lalatovic opet u svom stilu,ni jedna njegova izjava nije vise iznenadjenje
milica
Lalat je pravi trener za Pazarce, neverovatno ali do pre koju godinu to je bilo nemoguće
hristina
Adem Ljajić je duša Novog Pazara i nema navijača koji ga ne bi voleo u timu