Nova senzacija svetskog fudbala i zlatna rezerva Bajerna - Matis Tel

Kada je Bajern prošle godine za sumu od 20.000.000 evra angažovao sedamnaestogodišnjeg Matisa Tela, mnogi su sumnjičavo komentarisali taj potez, inače, veoma opreznih Bavaraca kada se radi o potezima na transfer pijaci.

U Renu su sigurno zadovoljno trljali ruke pošto su posle svega jedne seniorske sezone prodali talentovanog napadača šampionu Nemačke i dobro zaradili na momku koji je bio bez pogotka na 10 utakmica u redovima francuskog kluba.

EKSKLUZIVNO: Preuzmi najveći BONUS DOBRODOŠLICE OD 4.000 RSD potpuno besplatno – registruj se na sajtu meridianbet.rs ili putem mobilne aplikacije.

Prve sezone odigrao je 28 utakmica, na kojima je postigao šest golova, pet u ligi i jedan u Kupu. Sa 17 godina i 163 dana postao je najmlađi strelac u istoriji Bundeslige.

Tel je i aktuelnu takmičarsku godinu počeo kao rezerva, ali je već sada ostvario bolji golgeterski učinak nego prošle sezone.

Do sada je mrežu rivala pogađao šest puta, a posebno je efikasan u Ligi šampiona, gde je na dva meča ušao sa klupe i u oba se upisao u strelce.

U duelu prvog kola elitnog takmičenja u pobedi protiv Mančester junajteda (4:3) ušao je u igru u 87. minutu i svega pet minuta mu je trebalo da pogodi mrežu rivala, a na jučerašnjem meču sa Kopenhagenom (1:2) ušao je sa klupe u 77, a već u 83. minutu njegovo ime i prezime bilo je na semaforu.

Tel na maestralan način koristi ukazanu minutažu, ovakvim izdanjima privukao je pažnju fudbalske javnosti, a sada sigurn čelnici Bajerna zadovoljno trljaju ruke s obzirom da su ispod radara pronašli odlično pojačanje i dugoročno rešenje u napadu.

Zvezdin promašaj u Peruu rešeta mreže i u četvrtoj deceniji (VIDEO)