MEKSIČKA TRAGEDIJA: Pobeda "Sombrerosa", ali Poljska ide dalje - zbog gol razlike! (VIDEO)

Saudijska Arabija i Meksiko sastali su se u utakmici trećeg kola u okviru grupe C, na Svetskom prvenstvu u Kataru, rezultat je bio 2:1 za Meksiko, ali uprkos tome “Sombrerosi” su ispali zbog lošije gol razlike u odnosu na Poljsku.

Meksiku je bio svetstan da ga samo pobeda ostavlja u igri za plasman dalje te je tokom prvog poluvremena bio dosta konkretniji i napadački orijentisan.

Pripretili su Meksikanci već u trećem minutu preko Vege, a od sredine poluvremena zaigrali su još ofanzivnije te su se ređali pokušaji Pineide, međutim, golman Al Ovaisa lako je izašao na kraj u oba navrata.

Da Saudijci ne budu baš bez prilike tokom celog prvog dela igre pobrinuo se Al Hasan u sudijskoj nadoknadi ali je njegov udarac glavom završio pored gola Očoe.

U nastavku meča “Sombrerosi” su zaigrali još agresivnije, ofanzivnije i takva igra im se isplatila u 48. minutu kada su preko Martina došli do prednosti, posle uigrane akcije za prekide.

Svega četiri minuta posle vodećeg pogotka, Meksikanci su duplirali prednost nakon fantastično izvedenog slobodnog udarca Čaveza.

U tom trenutku Meksiko i Poljska su imali isti broj bodova, kao i gol razliku i postignuti broj pogodaka, ali su Poljaci ipak bili u prednosti zbog manjeg broja žutih kartona.

Da li zbog toga ili su osetili da jednostavno mogu bolje protiv Saudijske Arabije, Meksikanci su nastavili da opsedaju gol Al Ovaisa, te su u u 55. minutu postigli i treći pogodak, ali je on poništen jer se Lozano našao u nedozvoljenoj poziciji.

Ponovo je Čavez sjajno šutirao iz “slobodnjaka” u 72. minutu ali je saudijski golman paradom sačuvao svoju mrežu.

Još jednom je poništen pogodak Meksikanaca, u 87. minutu Antuna je proturio loptu iza leđa Al Ovaisa, ali je pomoćni arbitar reagovao i podigao ofsajd zastavicu.

U 92. minutu oprobao je udarac i jedan od najboljih igrača Meksika, Lozano, ali ponovo se istakao golman Saudijske Arabije.

Al Davsari je u 95. minutu kaznio promašaje Meksikanaca i postavio konačan rezultat ove veoma uzbudljive utakmice.

Na kraju, dalje su prošle Argentina i Poljska, dok su Meksiko i Saudijska Arabija eliminisani.

DODATNE PREPREKE ZA ROVITE IGRAČE SRBIJE: Loš teren nas očekuje za odlučujući meč! (FOTO)

OBAVEZNO POGLEDAJTE:Obišli smo Suk Vakif pijacu | Protrljali čarobnu lampu i poželeli pobedu Srbije | Katar uživo