Jače od mnogobrojnih realizovanih igračkih transfera odjeknuo je trenerski prelazak Nenada Lalatovića iz redova Mladosti u Vojvodinu.
Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 6.000 FREEBET!
Uprkos činjenici da su Lučanci briljirali pod Lalatovićevom dirigentskom palicom, ostvarivši šest trijumfa na sedam odigranih utakmica, pokazali su džentlmenski stav i bez ikakvih problema pustili iskusnog stratega da se po treći put vrati na “Karađorđe“.
Tim povodom za Meridian sport govorio je prvi čovek Mladosti, Nenad Neško Milovanović.
“Video sam brojne informacije o prodaji i velikim ciframa, koje smo navodno zaradili. To apsolutno nije istina. Nikakve prodaje nije bilo. Sporazumno smo prekinuli saradnju i bez obeštećenja pustili Lalu u Vojvodinu. Sve druge informacije nisu tačne”, kazao je Milovanović na startu razgovora i nastavio u istom dahu:
“Naš razgovor je trajao dva minuta. Pozvao me je pošto sam trenutno u Turskoj i saopštio da ima ponudu. Odmah sam mu dozvolio da se vrati u Novi Sad, u klub koji voli. Znam koliko mu je stalo da radi u Vojvodini, koju je predvodio već dva puta. Nismo hteli da zadržavamo čoveka, da kvarimo njegovu sreću. Zahvalan sam mu na svemu što je uradio i želim mu sve najbolje. Vrata su mu uvek otvorena u našem klubu. Nenad je jedan od najboljih trenera u Srbiji. Ako ne najbolji, onda sigurno među prva tri. Uneo je pozitivnu energiju i napravio fantastične rezultate”.
Mladost nema razloga da gubi optimizam jer reprezentativnu pauzu dočekuje na trećoj poziciji u Superligi, a Milovanović ističe da su ambicije kluba vrlo jasne.
“Uvek smo realni, pogotovo kada su ciljevi u pitanju. Naša osnovna ambicija jeste plasman u plej-of, a od nje nećemo odustati. Lala je sjajan, ali nije samo on zaslužan za ovaj uspeh – već i igrači. U Lučanima igraju odlični, iskusni fudbaleri. Nema razloga da ne budemo optimisti pred nove izazove”.
Lučanci će biti strpljivi i neće srljati na tržištu. Milovanović je zadovoljan rezultatima, ali i atmosferom u svlačionici, koju ne želi da ugrozi pogrešnim postupcima.
“Naš tim krasi grupa iskusnih pojedinaca. Većina momaka ima preko 150 odigranih mečeva u Superligi, dok su njih sedam, osam napravili ozbiljne interanacionalne karijere. Grupa je specifična i ne možemo bilo koga dovesti za trenera. Igrači prepoznaju kvalitet i znanje, te kod njih lažna priča ne prolazi. Potreban je neko ko će im svima biti autoritet. Momci sve vide, pa bi svaki suprotan potez bio poguban po nas”.
Znali su plavo-beli da naprave ozbiljne podvige tokom prethodne decenije, koju su bez mnogo trzavica proveli u elitnom rangu srpskog fudbala.
“Mladost se mnogo potcenjuje. Vidim to na raznim primerima. Bili smo četvrti 2017. godine i igrali evropske kvalifikacije. Čitavu deceniju smo stabilan superligaš. Klub ne čine samo igrači i trener, već način poslovanja, mlađe kategorije, projekti. Živimo od transfera koje smo realizovali u prethodnom periodu, ali trudimo se održavamo standard i u budućnosti”.
Lalatović će u Sankt Peterburgu protiv Zenita, na meču prijateljskog karaktera, debitovati protiv Vojvodine – sa kojom u Lučanima neguju sjajne odnose.
“Skidam kapu rukovodstvu Vojvodine! Oduvek sam cenio taj klub, ali moram posebno da pohvalim njihov rad. Ulažu u sve segmente fudbala. Gospodin Zbiljić želi da unese nove stvari u srpski fudbal. Prilikom transfera Veličkovića u Novi Sad bio sam njegov gost i uverio sam se u ozbiljnost ideja i projekata koje spremaju, počev od infrastrukture, pa do najsitnijih detalja koji će biti od koristi igračima. Rade na evropskom nivou”, konstatovao je Milovanović.
Bonus video:



stefan.zvicer
Kratko i jasno, prodana duša
nemanja.stanisic
Neskovic je apsolutno u pravu,jer Lalatovic je ipak dosao u Mladost, u dosta dobro uigran tim..
Ivan Banjac
Videcemo kako ce da ide sada kada nema njega iskreno
jelenamilosevic540
Ovo je jedan od najvecim karcinoma naseg fudbala nazalost!
kluka4002
Taki je ,zato smo i spali na najniže grane