Poraz Nordsjelanda pred duel sa Partizanom

Fudbaleri Nordsjelanda su poraženi na gostovanju Silkeborgu sa 2:0, u okviru četvrog kola danskog šampionata i tako prekinuli niz od četiri uzastopne pobede pred meč sa Partizanom u kvalifikacijama za Ligu konferencija.

Gosti su veoma dobro otvorili meč i u prvom poluvremenu igrali dosta ofanzivno, pokušavajući da dođu do protivničkog šesnaesterca i postignu pogodak. Ipak, falilo im je sreće u realizaciji.

Na pauzu su oba tima otišla bez postignutog pogotka, ali je Silkeborg preuzeo inicijativu u drugom delu igre i veoma brzo došao do pogotka.

EKSKLUZIVNO: Preuzmi najveći bonus dobrodošlice od 4.000 RSD potpuno besplatno – registruj se na sajtu meridianbet.rs ili putem mobilne aplikacije

Igrao se 55. minut kada je zbog prekršaja defanzivca Nordsjelanda dosuđen jedanaesterac, koji je realizovao Soren Tengšted za 1:0. Samo jedanaest minuta kasnije, konačnih 2:0 za domaće je postavio Aleksander Lind posle centaršuta.

Nordsjeland je bio oslabljen u ovom duelu, izostankom najboljeg strelca ekipe Ernesta Nuamaha, koji je postigao pet pogotka ove sezone, kao i kapitena i defanzivca Kijana Hansena.

U četvrtak od 18 časova i 30 minuta će danska ekipa ugostiti Partizan, u prvom meču plej-ofa za Ligu konferencije.