Partizan slavio, ali Budućnost pokazala zube: Pavloviću glavna uloga protiv Podgoričana

Fudbaleri Partizana su slavili u test meču odigranom tokom reprezentativne pauze.

U utakmici odigranoj u Zemunelu, crno-beli su savladali podgoričku Budućnost 2:1.

EKSKLUZIVNO ZA MUNDOBASKET: Preuzmite fantastičan BONUS DOBRODOŠLICE u iznosu od 5.000 RSD i to POTPUNO BESPLATNO!

Igor Duljaj, trener Partizana, raspodelio je minutažu svojim izabranicima, a svih 90 minuta su odigrali Šehović i Stjepanović. Što se tiče inostranih fudbalera, “poštedu” su dobili Kanute, Kalulu i Saldanja, kao i Stojković, Trifunović i Nikolić. Mihajlo Ilić se nalazi sa mladom reprezentacijom.

Parni valjak je poveo preko Andrije Pavlovića. Sjajno mu je Pantić udelio pas ispod lakta, 29-godišnji napadač je prihvatio loptu i zakucao u mrežu.

Kontrolisao je Partizan dešavanja, pokušavao je kroz dubinu da provuče loptu, ali nije igrače slušao završni pas. Uspeli su crno-beli da dupliraju prednost iz jedanaesterca. Pavlović je lepo zalomio čuvara, koji je u padu zaustavio loptu rukom. Natho je preuzeo odgovornost i pogodio.

Međutim, posle toga su izabranici Igora Duljaja stali. Budućnost je to iskoristila i u nekoliko navrata opasno pripretila. Najbolju šansu je propustio Bojović, pobegao je Šehoviću, ali mu je Stevanović zaustavio udarac.

Smanjili su Podgoričani prednost preko Petra Grbića, bivšeg fudbalera Partizana. Mekano je ušao u skok Pantić posle gužve u kaznenom prostoru, kapiten Budućnosti je dobio duel, prihvatio loptu i iz okreta pogodio dalji ugao.

Kao što smo rekli, Duljaj je na poluvremenu ubacio devet novih igrača, a ono što može da obraduje navijače je povratak Janka Jevremovića, koji se povredio na prvoj utakmici u Sloveniji i od tada je bio van stroja.

Posle nekoliko minuta drugog dela, Budućnost je imala odličnu šansu. Antiću je prošla lopta ispod noge posle centaršuta, prihvatio je gostujući igrač i šutirao pored Stevanovića, a sa gol linije intervenisao je Šehović.

Malo se trgao Partizan posle toga, a idealnu priliku da uveća prednost propustio je Terzić. Lepo ga je proigrao Zahid, tukao je krilni fudbaler iskosa, ali je stativa sprečila njegov pokušaj. U nastavku akcije je lopta stigla do Jevremovića, prošao je čuvara i vratio povratnu na pet metara, ali je odbrana Budućnosti očistila opasnost.

Imao je i Baždar solidnu situaciju da savlada, gađao je sa desne strane, ali Pavličić je odbranio pokušaj.

Budućnost je pripretila koji minut posle toga. Natrčao je Mirković na odbijenu loptu Šehovića, snažno šutirao, ali se istakao Stevanović.

Pokušavali su gosti da dođu do izjednačenja do kraja susreta, kao i Partizan do novog gola, međutim, mreže su ostale mirne…