Fudbaleri Voždovca u četvrtak igraju meč četvrtine finala Kupa Srbije a protivnik je ekipa Partizana, rekorder po broju osvojenih trofeja u ovom takmičenju.
Zmajevi su do prilike da se bore za plasman u polufinale došli pobedama nad timom Grafičara na startu, a potom i nad Javorom u Ivanjici.
Oba meča su u regulranom delu završena nerešeno, te su Voždovčani posle boljeg izvođenja penala i maestralnih intervencija Miloša Krunića dolazili do pobede i prolaza u narednu fazu.
Ekipa Partizana u šesnaestini finala bila je bolja od Bačke sa 2:0, dok su u četvrtfinalu savladali Metalac minimalnim rezultatom 1:0.
Šef struke Voždovca, Jovan Damjanović, ima samo reči hvale za protivnički tim, ali veruje u mogućnosti svoje ekipe.
-Očekuje nas najozbiljniji Partizan u poslednjih nekoliko godina! Jasna organizacija, bez lopte izuzetno stabilni, kompaktni, a o tome govore i njihovi rezultati i broj primljenih golova. Takođe, intenzitet i energija sa kojom igraju je na izuzetnom nivou. Vidi se šta žele sa loptom, posebno brz protok i igra u napred sa pravoremenim dolascima u poslednju trećinu terena izuzetno sposobnih i individualno kvalitetnih igrača – rekao je Damjanović i dodao:

– Mi smo došli među osam najboljih, sportski je da se nadamo! Očekuje nas teška utakmica, posebno jer mi stvaramo novi tim trenutno u odnosu na prvi deo sezone. Predhodna utakmica sa Partizanom u prvenstvu bila je jako kvalitetna, bez obzira na rezultat videli smo da možemo da se nametnemo i kontrolišemo dešavanja u određenoj meri.
Prema njegovim rečima, pojedinci ga posebno raduju.
-Raduje me u poslednje dve utakmice igra mladog Stoisavljevića i još nekolicine mladih momaka. On je propustio dobar deo priprema zbog povrede, postigao je šesti gol u seniorskom fudbalu u prosloj utakmici, kolo pre uneo preokret. Ima 17 godina i polako ima sve veći uticaj na igru. Mnogo je rada pred njim, kao i pred ostalim mladim igračima koji vredno rade, imaće priliku da se pokažu u četvrtak na stadionu Partizana – zaključio je Damjanović.
Bek Zmajeva, Stefan Hajdin, istakao je da ekipa jedva čeka duel sa sedmostrukim osvajačem Kupa Srbije.
-Prolazak u polufinale izbrisao bi sve loše rezultate i dao bi nam vetar u leđa za sve naredne izazove koji nas očekuju. Imamo veliki broj povređenih igrača, ali to ne sme biti opravdanje. Motivacija je uvek maksimalna kada se igra protiv Partizana ili Crvene zvezde! Doći do četvrtfinala je veliki uspeh, ali se izuzetno radujemo utakmici sa crno-belima i priželjkujemo pozitivan rezultat – zaključio je Hajdin.
Utakmica četvrtine finala Kupa između dva beogradska tima na programu je u četvrtak s početkom u 17:05.
Stevanović veruje u duplu krunu
OBAVEZNO POGLEDAJTE: Ljubinko Drulović: Poruka Piksiju? Oko Saveza je “lobi” | MOJ UGAO #12



JNA79
Mogu da se nadaju koliko god hoće, niko ne može i ne želi da im zabrani ali su im šanse jako male.
Rade Vulic
Nema cemu da se nadaju pregazice ih Partizan lagano, mnogo su losi ove sezone
Dambo
Partizan trenutno igra najlepsi fudbal u Srbiji, i msm da Zmajevi nemaju sanse protiv njih sada
Biska
Nece im dati nadu ni da se ponadaju, zgazice ih jos u prvom
Somi
Vozdovac ima svoje sanse, igra se jedna utakmica i sve je moguce, mozda i penali budu😉😉😉
Gemo
Al si ti optimistican, dobija ovo Partizan sa pola.gasa snage
palasio
partizan je u sjajnom naletu,i verujem da ce tako i nastaviti,moraju u kupu sto bolje da odigraju,jel sto se tice prvenstva ti je sve vec pa gotovo,tako da im ostaje kup da izvuku sezonu,i apsolutni su favoriti protiv Vozdovca,tako bi barem trebalo
Dzoker
Na to ce i oci sto posto da osvoje kup da im sezone ne bude neuspesna