Predsednik Real Madrida Florentino Perez održao je sednicu svih sekcija “kraljevskog kluba” na kojoj je govorio o “bolesti” fudbala.
Perez, jedan od najglasnijih zagovornika propale ideje o Superligi Evrope uoči početka nove takmičarske godine sumirao je utiske i postignuća i najavio nove uspehe.
Ipak, predsednik Reala nije mogao da se ne dotakne stanja fudbala širom Evrope, ponovivši stav da UEFA nema sluha za ideje koje su im predočene,a koristio je analogiju sa tenisom.
– Novi model koji predlaže UEFA samo će pogoršati problem… Da je UEFA odgovorna za svetski tenis, videli bismo mečeve između Nadala i Federera samo dva ili tri puta godišnje. Fudbal je bolestan. Mladi su sve manje zainteresovani za ovaj sport. Gubimo globalnu bitku za zabavu – rekao je Perez.
Nije se na tome zaustavio, već je na primeru Rafaela Nadala i Novaka Đokovića kritikovao ljude koji kažu da bi utakmice velikana u Superligi bile dosadne.
– Nadal i Đoković su se sastali 59 puta. Da li su njihovi mečevi bili dosadni? Real i Liverpul – samo devet puta za 67 godina. Zašto je poenta lišavati navijače takvih utakmica?
Na kraju, Perez je odgovorio i predsedniku Pari Sen Žermena, Naselu AL-Kelafiju koji je najveći kritičar Superlige.
– Al-Kelaifi kaže da je Real pokrenuo priču o Superligi Evrope jer se plaši nadmetanja i konkurencije. Moram da ga podsetim samo da je Real najuspešniji klub u istoriji sporta.
INDONEZIJA KAO PODSETNIK: Ovo je pet najvećih tragedija u istoriji fudbala!
OBAVEZNO POGLEDAJTE: MAN. CITY vs. MAN. UNITED – FIFA 23 predictor @Beki



masa
Svi protivnici Super lige Evrope se ustvari plaše da u utakmicama sa drugim najboljim klubovima ne bi uvek bili dobri i da bi im to kvarilo statistiku
anika
Džaba on priča i objašnjava kad nema kome, niko ne želi Superligu Evrope