Premijer liga: Mitrovićev Fulam siguran na startu, Brajton pregazio Luton

Fudbaleri Brajtona su ubedljivo savladali novopečenog člana elite – Luton sa 4:1, u okviru prvog kola Premijer lige.

Galebovi su poveli u 36. minutu golom Solija Marča, koi je je udarcem glavom pogodio mrežu posle centaršuta Japanca Karua Mitome. Sa minimalnom prednošću domaći su otišli na pauzu.

Dugo se čekalo na drugi pogodak, ali Brajton je uspeo da udvostruči prednost . U 71. minutu, rezultat je povisio mladi Brazilac Žoao Pedro sa penala, ali su gosti deset minuta kasnije stigli do gola takođe sa bele tačke, kada je siguran bio Karlton Moris.

Sve dileme rešio je u 85. minutu rezervni igrač Adingra posle katastrofalne grešče Mpenze, a ubedljivu pobedu domaćeg tima (4:1) potvrdio 18-godišnji Irac Evan Ferguson u 90+6. minutu na asistenciju Pervisa Estupinjana.

U udarnom subotnjem terminu Premijer lige od 16 časova, svoj meč je odigrao i Fulam, koji je gostovao u Liverpulu na Gudison Parku i savladao domaći Everton sa 1:0.

U startnoj postavi gostiju bio je Saša Lukić, ali ne i drugi srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović, najverovatnije zbog situacije oko transfera u Saudijsku Arabiju. Menedžer Marko Silva je za ovaj duel dao prednost Meksikancu Raulu Himenezu, novajliji iz Vulvsa.

Ipak, kako nije išlo, a jedinu konkretnu šansu je imao Himenez u 56. minutu, Meksikanca je zamenio Mitrović.

Srpski fudbaler je ušao u 57. minutu i odmah poneo i kapitensku traku. Samo osam minuta kasnije je nezgodno stao na nogu i završio na zemlji. Prvo je zatražio izmenu, ali je odlučio da stisne zube i nastavi meč.

Upravo je Mitrović pokrenuo akciju iz koje je Pereira asistirao Bobiju De Kordovi-Ridu za vođstvo Fulama 1:0. Tim rezultatom je završen i meč.

Što se ostalih mečeva tiče, Bornmut je na svom terenu odigrao nerešeno 1:1 protiv Vest Hema. Poveli su “Čekićari” pogotkom Džeroda Bouvena u 51. minutu, a domaćima je bod obezbedio Dominik Solanke u 82. minutu. Na drugoj strani, Kristal Palas je pobedio na gostovanju Šefild junajted sa 1:0. Gol je postigao Odson Eduar u 50. minutu.

EKSKLUZIVNO: Preuzmi najveći bonus dobrodošlice od 4.000 RSD potpuno besplatno – registruj se na sajtu meridianbet.rs ili putem mobilne aplikacije