Ludnica u petoj ligi Engleske: Bivši golman Junajteda odbranio penal za pobedu u poslednjem minutu (VIDEO)

Fudbaleri Reksama pobedili su Nots Kaunti rezultatom 3:2, okviru 43. Nacionalne lige, odnosno 5. ranga engleskog fudbala.

Na prvi pogled ne toliko važna vest sa Ostrva, ali daleko od toga, jer je tim iz Notingema najstariji profesionalni klub na svetu, a Reksam je odnedavno u vlasništvu holivudskog glumca Rajana Rejnoldsa koji ne propušta utakmice ovog niželigaša.

Dva tima su u ovaj duel ušla sa po 100 osvojenih bodova i njihov međusobni susret najverovatnije će dati odgovor ko će u višu ligu.

Nots Kaunti je poveo u nadoknadi prvog poluvremena fenomenalnim golom Džona Bostoka iz slobodnog udarca.

Pet minuta po povratku sa odmora domaćin je izjednačio preko Pola Mulina, kojem je to bio 44 pogodak u sezoni.

U 69. minutu Reksam je stigao do vođstva kada se u strelce upisao Džejkob Mendi.

Gosti iz Notingema nisu se predavali i u 75. minutu stigli su do izjednačenja preko Kajla Kamerona.

EKSKLUZIVNO: Poklon za sve čitaoce Meridian Sporta – 2.000 RSD za online klađenje!

Ipak, tri minuta nakon toga Eliot Li iskoristio je veliku grešku protivničkih defanzivaca i ispostavilo se postavio konačan rezultat.

Ali u nastavku susreta bilo je još uzbuđenja, najviše u sedmom minutu sudijske nadoknade kada je Nots Kaunti imao priliku da sa jedanaesterca dođe do izjednačenja i boda, ali je Ben Foster postao heroj svog tima.

Bivši golman Junajteda i engleske reprezentacije odbranio je pokušaj Kedvina Skota za veliko slavlje domaćih.

Reksam je pobedom stekao tri boda više od direktnog konkurenta u borbu za prvo mesto, a uz to ima i utakmicu manje od crno-belih iz Notingema.

UŽIVO: Katai promašio novu šansu