Vučica iskalila bes na fenjerašu: Sedmica u mreži Empolija

Roma je deklasirala Empoli sa 7:0 u četvrtom kolu Serije A i tako došla do prve pobede u novoj sezoni. U domaćem timu posebno raspoložen bio Paulo Dibala koji je postigao dva gola.

Domaćin je već u prvom minutu došao do jedanaesterca nakon što je defanzivac gostiju igrao rukom u svom šesnaestercu. Argentinac je preuzeo odgovornost da izvede najstrožu kaznu i doveo Romu u vođstvo.

Renato Sančes je u osmom minutu svojim prvim golom u dresu Vučice duplirao prednost svog tima. Portugalac je utrčao iz drugog plana i udarcem glavom sa vrha peterca smestio loptu u mrežu rivala.

U 35. minutu autogol je postigao fudbaler Empolija Alberto Grasi i Roma je imala ubedljivo vođstvo, koje je bilo na snazi do 55. minuta kada je svoj drugi gol postigao Dibala. Argentinac je tim golom razgalio domaće navijače na Olimpiku, ali i najavio debakl poslednjeg tima na tabeli.

Omaleni ofanzivac je u 59. minutu umalo stigao do het-trika kada je pogodio prečku iz slobodnog udarca. Njega je u 65. minutu zamenio Andrea Beloti, koji je u nastavku meča zabeležio dve asistencije.

Prvo u 80. minutu za Brajana Kristantea, a onda i dva minuta kasnije za Romelua Lukakua.

Nsu se ni tu zaustavili izabranici Žozea Murinja, već je Đanluka Manćini u 86. minutu postigao sedmi gol za Vučicu, koja je do ovog kola bila pretposlednja na tabeli sa jednim bodom iz prva tri kola.

Sada je Roma pobegla iz opasne zone i sa četiri boda nalazi se na 12. poziciji, dok je Empoli ostao prikucan za dno.

EKSKLUZIVNO: Preuzmi najveći BONUS DOBRODOŠLICE OD 4.000 RSD potpuno besplatno – registruj se na sajtu meridianbet.rs ili putem mobilne aplikacije.

Fiorentina slavila protiv Atalante (VIDEO)