Srbija će posle 24 godine igrati na kontinentalnom takmičenju, gde će jedna od uzdanica u ekipi Dragana Stojkovića biti Sergej Milinković Savić.
Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 5.000 RSD bonusa
Fudbaler Al Hilala je u opširnom intervju za Fudbalski savez Srbije govorio o predstojećem turniru u Nemačkoj, igranju za državni tim, bratu Vanji i sezoni u Saudijskoj Arabiji gde je u nekoliko navrata ostavio praznih šaka Kristijana Ronalda.
“Pre svega je najveći uspeh što smo uopšte na Evropskom prvenstvu. Ne želimo na tome da ostanemo. Sledeći korak je da se prođe grupa. Znamo da i četiri trećeplasirane prolaze, ali ideja nam je da budemo među dve najbolje u grupi”, počeo je ofanzivac Orlova.
Nema euforije kao što je recimo bilo uoči prethodnog Svetskog prvenstva.
“Volim što je manja eurofija nego pred Katar. Mislim da ljudi i sad očekuju da prođemo grupu, što i mi sami očekujemo. Ali ovako se u miru spremamo.”
Stojkovićevi izabranici odigrali su nedavno dve pripremne utakmice protiv Austrije i Švedske.
“Savez je odabrao dva dobra protivnika, bile su to dve dobre provere. Tu je moglo dosta stvari da se vidi, da se poboljša. Pritom, bliži se Evropsko prevenstvo, pa ideje koje imamo mogu da ostanu i do takmičenja. Atmosfera u timu je odlična. Ovo je najbolja grupa momaka. Ima dosta nas koji smo bili i u Litvaniji i na Novom Zelandu. Ima i starijih koji drže sve pod kontrolom, da mi mlađi ne dignemo nos. Stvarno dobra grupa”, ističe reprezentativac Srbije.
Milinković Savić je nedavno odigrao 50. nastup u državnom timu, a otkrio je koje utakmice posebno pamti.
“U mojoj reprezentativnoj karijeri najveća pobeda bila je nad Portugalom u Lisabonu. To je noć koju ću dugo pamtiti. Pamtiću i utakmicu sa Portugalcima u Beogradu (2:2) u istim tim kvalifikacijama. To je bilo na početku i tada smo nagovestili svima da sa nama neće biti lako. Pamtim naravno i prvu utakmicu, na Tturneji, protiv Kine. Selektor Mladen Krstajić me je pozvao, to nikad neću zaboraviti. Bilo je dosta iskusnih igrača i znali su kako sama klincima da postpupaju. Ostalo je istorija”, prisetio se srpski as.
Prvi golman Orlova je Sergejev rođeni brat Vanja.
“Vanja je imao teži put nego ja, ali je ostao miran i uporan i trud mu se isplatio. On kad je počinjao nije bila ideja da bude golman. Ide ta priča da je nekad davno falio jedan golman, on je to bio i od tada je ostao na golu. A ko ima jači šut… nastavlja se ta polemika od okupljanja do okupljanja, ne posustajem”, našalio se Sergej i otkrio zanimljivu anegdotu:
“Pamtim dva gola Norvežanima u baražu za Evropsko prvenstvo, a i prepisku sa Vanjom pre utakmice, to nikad neću zaboraviti. Sećam se da smo se čuli, rekao sam mu da ne počinjem i da se nadam da ću da uđem u drugom poluvremenu. I on je napisao ‘aj reši, daj dva’. I tako je i bilo.”
Sergej je bio deo omladinske reprezentacije Srbije koja je pod vođstvom Veljka Paunovića osvojila Svetsko prvenstvo na Novom Zelandu.
“Veljko je napravio odličan stručni štab i nekako je isplanirao, isprogramirao sve to na neki nerealan način s obzirom da smo mi bili mlađi dosta i s obzirom da mi je to bilo prvi put. Tako da mi kad smo došli na to okupljanje u Pazovu, nikad neću to zaboraviti, imali smo dve prijateljske, mislim da sam tad čak i slomio nos na jednoj utakmici. Mi smo došli u Pazovu i mi smo svi dolazili iz nekih mlađih selekcija i onda kad smo došli tamo, kad su nam oni to sve dočarali, bilo je to nešto nerealno, što nismo videli do tada. Stvarno smo se osećali kao pobednici, posle je išlo to okupljanje i posle je ostalo istorija, da kažem. Čujem se sa Veljkom. Čujem se, ne sad nešto preterano, ali kad god imamo vremena, naravno da se čujemo, pratim ga, znam gde je, šta je, tako da sigurno da je on isto ostavio dubok trag, mogu da kažem, u mojoj karijeri.”
Upečatljiva je priča o suzama Ronalda posle mečeva sa srpskim reprezentativcem u Saudijskoj Arabiji, ali i u susretima Srbije i Portugalije pre dve godine.
“Bila je stvarno nerealna sezona. Onda smo i oborili taj Ginisov rekord uzastopnih pobeda. Stvarno išlo sve kao nacrtano. Jer bilo je par puta smo išli na utakmice i znali smo da krećemo utakmicu sa dva, tri gola razlike. Igrali smo dosta puta protiv Al Nasra, igrali smo previše puta protiv Itihada. Igrali smo, ja mislim, šest, sedam puta jer se poklopilo u ligi, u Kupu, Superkupu, Ligi šampiona. Tako da ostaje jedna nerealna sezona. Svi znamo koliko Kristijano voli da pobedi i koliko pati kad izgubi. Nisu me suze iznenadile jer znamo kakav je profesionalac. Samim tim što toliko godina ima, i dalje igra, i dalje želi, i dalje ne voli da gubi, samim tim, to govori kakav je on, kakva je ličnost. Drago mi je što ga opet imam tu u ligi, kao što sam ga imao u Italiji i drago mi je što ću imati šansu još dosta puta da igram protiv njega.”
Pre odlaska u Arabiju Sergej je proveo u rimskom Laciju.
“Cele godine sam pratio Lacio. Nisam imao mogućnosti da odem, jer sam imao obaveze stalno. Video sam ih u Rijadu, kad su igrali Superkup. Fali mi da odem u Rim i gledam utakmicu kao navijač. Rekao sam Duciju (Vlahoviću prim. aut.) da sledeće sezone spusti gas protiv Lacija. Ove sezone im je dao tri gola”, zaključio je Milinković Savić.
BONUS VIDEO:



saleticnemanja
Ako ćemo iskreno, pobeda protiv Portugalije im je jedini postignuti uspeh
neda.kerkez
U pravu je kad kaže da im je sad lakše kad nema one euforija naših navijača i medija jer tako se mogu opuštenije pripremiti za teške utakmice koje ih čekaju.
kluka4002
Tako i treba biti na zemlji nema ti velika očekivanja sli teziti ka najboljem , iskreni ne očekujem mnogo od nss reprezentacije ali voleo bih da me demantuju
nemanja.stanisic
Nasi fudbaleri su se postarali u Kataru,a i posle na pripremnim utakmicama, da ih ispracamo bez ikakve euforije