Crvena zvezda i Lil sastaju se u četvrtak od 18.45 časova na stadionu „Rajko Mitić“ u revanšu nokaut faze Lige Evrope. Beogradski tim u duel ulazi sa prednošću od 1:0 iz Francuske, što mu daje realnu šansu da pred svojim navijačima potvrdi plasman dalje.
Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!
Uoči utakmice, medijima se obratio trener Dejan Stanković, koji je na početku izjavio da ne želi da se poredi sa Vladanom Milojevićem.
„Dobar dan svima, kompleksno pitanje, znate moje mišljenje o Vladi, velikom čoveku, zvezdašu, besprekornom profesionalcu. Da se upoređujem sa Vladom, ne pada mi na pamet. On je doneo toliko Zvezdi da treba da se ustane kada se priča o njemu. Ja ne puštam rakete u svemir, to je u jednom pitanju i Alegri rekao da ne pušta rakete u svemir. Ako meni igrači ne veruju, ne prate me, ne napravimo jednu grupu, tim, to džaba, džaba ti sve. Tako da lepo je pitanje i kompleksno, probao sam da odgovorim na najbolji mogući način. Vlada je doneo toliko bodova da je meni omogućio da se spremim kroz dve utakmice, da se prošlo 99,9%. Pre Malmea sam rekao da mi je doneo dve servirane utakmice da namestim i serviram ekipu da prođemo i spremimo se. Na tome sam zahvalan. Ide nokaut sistem, utakmica u Lilu je bila i više nego dobra, za mnoge iznenađenje, ali da nisam imao momke koje veruju u promene, dobio bih sto hiljada pitanja više nego da je bilo loše. Bilo bi zašto, zašto, zašto, to svi znamo. Sve zasluge idu igračima. Ja mogu nešto da zamislim, ali ako igrači ne veruju… Gledam utakmice stalno, u mnogo većim klubovima se igrači ne okreću prema treneru. Ja sam srećan, igrači me prate, ja njima vraćam poštenim odnosom. Pokušavam da saznam šta je ono što mu fali da bi bio komotan da pruži maksimum. Ništa nismo još uradili. Da smo zakoračili ka pozitivi… Pobede su penicilin u sportu, nešto što se ima, može da se stavi pod tepih. Ali ja to ne radim, gledam da bude mirno, da bude osećaj dobrog momenta. Proširili smo roster, da nije bilo tako, bilo bi teško igrati sa 11 igrača u ovom ritmu. Da zadržimo ovaj osećaj.“
O očekivanjima od revanša i mogućoj reakciji francuskog tima, Stanković je rekao:
„Meni ne bi bilo iznenađenje da sutrašnja utakmica, da Lil bude direktniji i ofanzivniji. Kada napraviš 0,08 očekivanih golova kod kuće, to je šok. Oni su dobra ekipa, strašno dobra ekipa, a mi smo odgovorili trčanjem, snagom i verom da možemo da napravimo nešto. Očekujem ih direktnije. Koju bih ja poruku poslao? Treba nam strpljenje, stadion koji ima strpljenje. Grešićemo, grešiće i oni i branićemo se kao i oni. Treba nam 12. igrač, ako pogrešimo, idemo dalje. Hoće nas pritisnuti, da, biće momenata kada ćemo morati da trpimo i bićemo kompaktni. Treba nam još jača podrška, igramo na prolaz. Nema šta da očekujem, znam kakvu Zvezdu ćemo imati.“
O statusu Mirka Ivanića kratko je poručio:
„Znaćete kada Mirko počne da trenira. Kada bude krenuo, znaćete, imam 21 igrača, i dalje je van stroja. Sem Mićka, svi smo tu.“
Govoreći o širini rostera i važnosti svakog pojedinca, naglasio je:
„Pa ako hoćemo da budemo tu gde jesmo, klub je uradio sve da mi budemo u mogućnosti da igramo u ritmu nedelja-sreda. Da se ne žalimo što imamo utakmicu više. Voleo bih da je cele godine taj intenzitet. Za to se radi i živi. Uprava je to uradila uz mnogo poteškoća da uradi, priča se kako ćemo, pa lako – zajedno. Imam roster koji smo zajedno proširili sa klubom i upravom i na meni je da nađem formule da bude svako u top formi. Svako se oseća standardno. To mora da bude imperativ, da se svako oseti važnim.“
Na temu statistike i tradicije bio je jasan:
„Ja to ne gledam, ne pratim, ne čitam. To je moja ekipa, analiza protivničke iz utakmice u utakmicu. Tradicije su tu, da se ne daj Bože ruše, statistike da se menjaju. Svakakvih primera ima, možda bude preteško. Da ne bude nemoguće, da ostvariš san, da ideš ka tome. Ne gledam statistike.“
O mogućnosti produžetaka i peala…
„O svemu se razmišlja, nije čudo da se razmišlja. Rekao sam i pre Lila, da može da se igra i više od 90 minuta. Veliki je protivnik Lil, nije to izgovor, znate protiv koga igramo, i vi znate. Treba da bude euforija, uz pozitivu je lakše, ali treba i doza realnosti. Tu smo da odgovorimo na pitanja.“
Na kraju, osvrnuo se i na moguće taktičke promene rivala:
„Mi smo mislili da će tamo Žiru da krene, pa smo se adaptirali. Mislili smo… Kako kažem, očekujem ih direktne. Promeniće formaciju, promeniće način ulaska u igru. Način završnice, način branjenja, verovatno će dosta toga probati da promene, jer iznenađenje… Za mene, moja ekipa nije bila iznenađenje. Za vas jeste. Da je bilo neki kontra rezultat bih dobio 105 pitanja zašto. Ovako sam dobio pet. Očekujem ih dosta direktne, takvu igru, Žiru je odigrao prošlu utakmicu, dobili su posle dosta vremena. Mogu da se naslone na njega, on to dosta dobro kontroliše. Uspeli smo i sa Rodrijem da iskontrolišemo skok i igru. Mislim da je važno da uđeš u utakmicu i da si u ritmu, ako Žiru bude igrao, očekujem ga direktnije” završio je obraćanje Stanković.
BONUS VIDEO:



katja
Naravno da ne treba da se poredi sa prethodnim trenerom Zvezde, obojica su bili uspešni za svoj mandat iako imaju različitu taktiku.