Stanković opširan pred finale Kupa: Manćini, Erikson i Miha su govorili da utakmica ne boli, neka Bog čuva Kostova

Fudbaleri Crvene zvezde u utorak od 20:00 časova na stadionu Lagator u Loznici igraju finale Kupa Srbije protiv Vojvodine, a šef stručnog štaba Dejan Stanković poručio je da je ekipa, uprkos određenim kadrovskim problemima, apsolutno spremna za odbranu trofeja.

Strateg crveno-belih se prvo osvrnuo na nedavni poraz od Novog Pazara, svoj prvi neuspeh na Marakani u oba trenerska mandata, istakavši da mu je taj rezultat dao dodatni motiv.

Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!

„Slažem se da je poraz u prethodnom meču podigao borbenost i da smo svi spremni za ono što nas sutra očekuje. Uzeli smo titulu dosta ranije, napravili smo bodovnu prednost koja nam daje malo na lakoći i to se osetilo protiv Novog Pazara. Sigurno da nam nije prijalo, meni prvom. To su prvi bodovi koje sam izgubio na Marakani od kada sam trener i u prvom mandatu i sada, što je za tri godine prvi poraz. Da, boli, ali mi daje motiv da idemo dalje“, izjavio je Stanković naglasivši da su momci spremni milion posto za novi klasik srpskog fudbala.

Govoreći o ekipi Vojvodine, Stanković je apostrofirao rad Miroslava Tanjge i stabilnost koju je on doneo novosadskom timu, uz napomenu da prethodna ubedljiva pobeda od 4:1 neće imati nikakvog značaja u borbi za pehar.

„Potrošili smo dosta reči o Tanjgi i o ekipi Vojvodine. Mislim da im je on doneo jednu stabilnost, organizovanost, odgovornost u ekipi. Stabilni su, igraju dobar fudbal, znaju šta znaju i šta ne znaju i to koriste do maksimuma. Tako da će sutra biti jedna lopta, jedan prekid, jedna koncentracija ili nekoncentracija. Mi ćemo gledati da budemo pravi, da ne dozvolimo ni u jednom trenutku da nam se neka greška obije o glavu kao protiv Novog Pazara“, istakao je šef struke šampiona Srbije.

Kada je reč o zdravstvenom biltenu, Stanković je potvrdio da su virusi i sitne povrede prošlost, te da će svi igrači stisnuti zube jer se finale igra za pobedu, a ne samo za učešće.

„Pričali smo pred meč sa Novim Pazarom da smo imali problema i sa virusima i sa nekim blagim povredama zbog veštačkog terena koji je bio u Ubu. Ali smo uspeli da saniramo sve, biće svi spremni. Neko sa većim bolom, neko sa manjim bolom ali će svi biti spremni. Manćini, Siniša Mihajlović i Erikson su govorili: ‘Ta utakmica ne boli, ta utakmica ne treba da boli’. Posle te utakmice ćemo se i lečiti i završavati sve, imamo i pauzu, ali finale je za pobediti ne za igrati“, jasan je bio trener Zvezde.

Stanković je potvrdio da će Vasilije Kostov sigurno biti na terenu, dok je Adem Avdić još uvek pod znakom pitanja zbog fizičkog zamora.

„Kostov će sigurno igrati, za Avdića ćemo još videti. Avdić je odigrao mnogo utakmica i ima i on nekih fizičkih problema. Videćemo da li će biti sto posto spreman da uđe, a ne da počne utakmicu“, otkrio je uz poseban osvrt na Kostova koji je upravo postao punoletan.

„Samo da ga Bog čuva i da bude zdrav. Kada sam došao na njega nisam gledao kao na bonus igrača, gledao sam ga kao seniora iako je tek sada napunio 18 godina. On zna šta je odgovornost, šta je Crvena zvezda i ne sumnjam da će imati perfektnu karijeru“, zaključio je Stanković uz pohvale Fudbalskom savezu Srbije za organizaciju meča na stadionu u Loznici.

BONUS VIDEO:

0 Komentar

    Poraz od Novog Pazara je zaboravljen i veceras Zvezda jurisa na duplu krunu!

    Iako su obezbedili titulu nema mesta opuštanju, večeras moraju pobediti Vojvodinu.

Postavi odgovor